На Сумщині обговорили шляхи децентралізації надання адміністративних послуг
Про це під час робочої зустрічі з головами об’єднаних громад області говорили представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Офісу реформи адміністративних послуг та Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації
З 2008 року в Україні розвивається мережа Центрів надання адміністративних послуг. На сьогодні в державі працює більше 700 ЦНАПів, в області їх налічується 27. Однак і досі важливим питанням є географічна доступність населення до послуг, особливо у сільській місцевості та в об'єднаних територіальних громадах.
Офісом реформи адміністративних послуг у 2017 році було проведене дослідження часової доступності до Центрів надання адміністративних послуг, за результатами якого надані рекомендації щодо створення нових ЦНАПів, що були б доступні для якомога більшої кількості громадян.
«Ми намагаємося поступово переводити послуги в он-лайн режим, але цей процес потребує часу і грошей, тому поки дуже важливо забезпечити максимальну доступність населення до ЦНАПів, – пояснив директор Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Денис Гутенко. – Через 2-3 роки мережа таких центрів має налічувати близько 1000. Ця цифра буде оптимальною для України».
Керівник Офісу реформи адміністративних послуг Володимир Семеніхін, в свою чергу, підкреслив: «Наша мета – не лише географічна доступність, але й ефективна організаційна структура ЦНАПів. Ми хочемо обмежити очікування людини у Центрі до 15 хвилин, і ще стільки ж часу знадобиться для надання самих послуг. Крім цього, ми працюємо над розширенням переліку послуг. Сьогодні більшість ЦНАПів надають до 50 адміністративних послуг».
Зазначимо, що один з найбільших ЦНАПів, що знаходиться у Сумах, надає сьогодні 206 послуг.
У рамках робочої зустрічі були обговорені питання розширення мережі центрів надання адміністративних послуг в області за рахунок створення їх в об’єднаних територіальних громадах, зокрема в Дружбівській, Зноб-Новгородській, Миколаївській (Сумського району), Хотіньській, Шалигінській, Боромлянській, Грунській, Миропільській, Нижньосироватській ОТГ та в селах Андріяшівка й Сміле Роменського району.
Share the news:
29 April 2025
2 травня - вебінар «Співробітництво територіальних громад: форми і договори»
2 травня - вебінар «Співробітництво...
2 травня, о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Співробітництво...
29 April 2025
«Громади без кордонів»: Тернопільщина...
«Сьогодні міжнародне муніципальне партнерство — це не просто дипломатія на рівні громад. Це — нова інфраструктура...
29 April 2025
Розвиток співробітництва громад: законопроєкт рекомендований до другого читання
Розвиток співробітництва громад: законопроєкт...
29 квітня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...
29 April 2025
Законопроєкт про забезпечення законності в...
29 квітня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...