На Сумщині розробляють унікальну програму, спрямовану на підтримку проектів розвитку в громадах
Ідею та концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки обговорювали в Центрі розвитку місцевого самоврядування
Сьогодні територіальні громади не завжди можуть самостійно реалізовувати проекти соціально-економічного розвитку через обмеження фінансових та кадрових ресурсів. І хоча держава на законодавчому рівні, ще в 2014 році прийняла закон «Про співробітництво територіальних громад», в Сумській області громади не поспішають вирішувати проблеми спільними зусиллями. Так, на Сумщині наразі реалізується лише 1 проект в рамках укладеного договору про співробітництво територіальних громад. Щоб допомогти громадам реалізовувати саме проекти розвитку, обласна влада спільно з координаторами реформ в області працюють над розробленням проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки.
За словами юрисконсульта Сумського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Марини Лобової, мета майбутньої обласної програми – створення сприятливого середовища для реалізації в області механізму співробітництва територіальних громад, насамперед, для реалізації спільних проектів розвитку.
«Такої програми в Україні ще немає, – підкреслила вона. – Тому ми будемо першими, хто приверне увагу влади та громадськості саме до проектів розвитку. Нехай їх буде два-три в області, але вони стануть прикладом для інших ОТГ Сумщини та України».
Як повідомив учасникам обговорення директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак, сьогодні на рівні держави є чимало різних механізмів, які фінансують покращення інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах. Але реального механізму допомоги в реалізації саме проектів розвитку для громад на сьогодні в державі немає.
«Наше бачення – розвивати саме цей напрямок співробітництва громад і спрямувати певні кошти обласного бюджету на реалізацію спільних проектів розвитку для кількох ОТГ чи інших громад Сумщини, – зазначив Олександр Сітак. – Це можуть бути проекти щодо розвитку туристичної інфраструктури, створення комунальних підприємств, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції тощо. Розвиткові проекти сприятимуть зайнятості населення, залучатимуть в ОТГ додаткові фінансові ресурси, тобто приноситимуть користь, перш за все, самим громадам».
«На мою думку, ця програма є зараз актуальною, адже вона справді сприятиме розвитку об’єднаних територіальних громад, – говорила заступник голови обласної ради Тетяна Головко. – Над нею можна ще попрацювати, послухати громадськість, голів громад, обласних депутатів, представників облдержадміністрації. І я думаю, що на сесії обласної ради депутати проект підтримають».
Share the news:
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 July 2025
Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel
Partnerships for resilience: key takeaways from...
At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...
14 July 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 July 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities...
On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...