Сесія міської ради дала згоду на добровільне об’єднання громад
За день до цього на громадському обговоренні було прийняте рішення про підтримання відповідної ініціативи міського голови Ю.А. Бови. Це перші кроки до проведення реформи місцевого самоврядування на Тростянеччині.
До міської громади мають увійти, окрім міста Тростянець, ще населені пункти із 11 сільських рад: Білківської, Буймерської, Дернівської, Зарічненської, Кам’янської, Криничненської, Люджанської, Мащанської, Ницахської, Станівської та Печинської – всього понад 30 сіл та селищ. Адміністративним центром міської громади пропонується визначити місто Тростянець. Це логічно, бо тут зосереджені всі основні надавачі послуг та представництва органів виконавчої влади.
Міський голова зробив презентацію для депутатів та присутніх на сесії щодо наслідків та переваг проведення реформи місцевого самоврядування. Депутати рішення підтримали, тепер слово за сільськими радами, які мають провести громадські обговорення та винести це питання на розгляд сесій сільських рад.
На випадок же ігнорування суміжними радами добровільного об’єднання в межах перспективного плану депутати міської ради запропонували звернутися до Президента України та Голови Верховної Ради про необхідність прийняття адміністративного рішення про таке об’єднання,або ж про надання у 2016 році містам районного значення статусу міст обласного значення, аби вони стали повноправними надавачами всіх відповідних послуг своїм громадам та були забезпечені для цього відповідними ресурсами.
Share the news:
26 July 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 July 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 July 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 July 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...