13 липня завершилися проведення індивідуальних зустрічей голови Тернопільської ОДА Степана Барни за участю його заступників та голів райдержадміністрацій з головами об’єднаних територіальних громад області. Основною метою зустрічей було визначення дієвості та ефективності адміністративно-територіальної реформи, яка проходить у країні, та перспектив майбутніх змін у системі управління територіями. Редакція газети «Свобода» поспілкувалася з цього приводу з очільником області.
Степане Степановичу, індивідуальні зустрічі з головами ОТГ – це черговий іспит (як нещодавно з головами РДА) на предмет професійної обізнаності та спроможності нових керівників об’єднаних територій якісно виконувати свої функції чи захід, спрямований на напрацювання спільних дій обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій та громад щодо перспектив удосконалення системи управління процесами життєзабезпечення в області, чи, може, все-таки проста формальність, як кажуть, захід «для галочки»?
Це було взаємозацікавлене з’ясування усіх плюсів та мінусів, які вже очевидні, результатів проведення однієї з найважливіших складових адміністративно-територіальної реформи, а саме, – утворення та організація функціонування об’єднаних територіальних громад. Ми зобов’язані до найменших дрібниць володіти такою інформацією, щоб і самим вносити певні корективи у спільні дії, і сигналізувати про усі проблемні питання до Києва з конкретними вимогами та пропозиціями. Як відомо, область визначено пілотною з проведення саме цих радикальних змін.
Водночас, дане коло питань ми детально обговорили на великому форумі «Децентралізація – основа формування ефективної системи управління та місцевого розвитку», в якому взяли участь представники усіх гілок влади області, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представники міністерств та відомств, а також проектів міжнародної технічної допомоги у сфері реформ, заступники голів обласних державних адміністрацій інших областей, експерти у сфері реформування, представники центральних та місцевих ЗМІ.
Чому ці питання є такими нагальними та архіважливими?
Необхідно прискорено завершувати проведення усіх складових адміністративно-територіальної реформи та у повному їх обсязі – це найважливіше завдання. Не можна зупинятись на півдорозі на обраному напрямку побудови демократичного суспільства, збавляти темпи проведення реформ, як і неприпустимо – провести напівреформи, не усунувши дуалізму, зайвої бюрократії в організації влади та управлінні територіями…
Повну версію читати ТУТ
Share the news:
13 November 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 November 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 November 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 November 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...