«На першому поверсі у нас медики, а мене на другий відправили. Більше сходинок, більше здоров’я», – каже голова Байковецької громади Анатолій Кулик, стоячи на ганку сільради. У двоповерховій будівлі крім апарату громади працює ще відділення «Укрпошти». Але найбільше людей збирається біля кабінету фельдшера. Поміряти тиск, взяти укол, отримати консультації чи направлення у Тернопільську обласну чи районну лікарню, з якими Байківці підписали договори про надання послуг – ці питання можна вирішити в кожному із фельдшерсько-акушерських пунктів.
Щоб здати лабораторні аналізи не обов’язково їхати до обласного центру. Це можна зробити у Шляхтинцях, в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини. У сірій двоповерховій будівлі знаходиться кабінет прийому лікарів, стоматологічний, фтизіатричний та акушерський кабінети, маніпуляційна та, власне, лабораторія. Вже зараз там роблять загальний аналіз рідин. А найближчим часом куплять біохімічний аналізатор крові.
«На день не менше 10 відвідувачів, – відповідає керівник амбулаторії Володимир Мащак на питання чи користується попитом доволі нехарактерна для сільської амбулаторії послуга. – І до нас приходять аналізи здавати, і ми за потреби можемо до хворого виїхати».
На першому поверсі окрім лабораторії знаходиться стоматологічний кабінет. Зараз лікування та видалення зубів безкоштовне, але в майбутньому – це потенційне джерело доходу громади. Як і проведення лабораторних аналізів. Які із послуг будуть платні і скільки будуть коштувати – вирішать після перетворення амбулаторії у комунальне підприємство.
Але щоб заробляти, потрібно довести приміщення до ладу: замінити старі вікна, завершити ремонт на другому поверсі, утеплити приміщення. Після цього в амбулаторії планують відкрити аптеку, денний стаціонар для хворих, яким не обов’язково буде знаходитися у лікарнях Тернополя, а проходити реабілітацію ближче до дому.
Якщо проблема серйозніша, і її не вирішиш силами місцевих медиків, мешканці громади їдуть в тернопільську обласну або районну лікарні. Обидвом закладам Байківці перераховують частину медичної субвенції. У цьому році – по півтора мільйона гривень кожній лікарні. За це мешканці громади можуть без черг записатися до потрібного фахівця, пройти обстеження і отримати потрібну консультацію.
Attached images:
Tags:
Область:
Тернопільська областьГромади:
Байковецька сільська об’єднана територіальна громада Байковецька територіальна громадаSource:
Програма DOBRE
Share the news:
13 November 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 November 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 November 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...