Фахівці, експерти, депутати та активісти з різних галузей зібралися на марафон-практикум «Реформи та децентралізація - чи стануть малі громади заможнішими».
Під час марафону обговорили 5 різних тем, які потрапили під вплив реформ та децентралізації.
У першій дискусії «Чи дає об’єднання громад нову якість виконавчої та представницької влади у місцевих громадах» спікери дійшли висновку - зміни є, і нові виклики сьогодення лише позитивно впливають на увесь процес роботи місцевих органів влади.
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що сьогодні у реформах децентралізації Рівненщина пройшла точку не повернення.
«Ще рано говорити про якість представницької влади, адже громади не зовсім відповідально підійшли до виборчого процесу. Єдиний плюс – вже зараз громада, депутати та голова розуміють наскільки це відповідально бути об’єднаною територіальною громадою», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
Також, за словами заступника голови ОДА, проблемою є те, що досі не приймається закон про службу в органах місцевого самоврядування. Це впливає на невизначеність статусу працівників. Крім того, не передбачений конкурсний відбір на посади, тому кількість переважає якість. А це призводить до кадрового голоду.
«Сьогодні обласна адміністрація спільно з іншими інституціями та громадськими ініціативами, не очікуючи законодавчих змін, самі ініціюють різноманітні заходи для вдосконалення знань та розвитку працівників ОТГ», - відмітила Світлана Богатирчук-Кривко.
Директор «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий переконаний, що на обласному рівні у реформах децентралізації проблем немає, є непорозуміння на районному рівні. Адже районні адміністрації, відчувають, чим більше буде громад у районі, тим менше роботи, а відтак фінансування отримає районна ланка.
У другій секції фахівці обговорили тему раціонального використання бюджетних коштів на місцевому рівні, проведення публічних закупівель. Консультант з бюджетних питань проекту Пульс Людмила Кушнер переконана, щодо ефективності та прозорості використання коштів, громади Рівненщини проблем не мають. Адже усі вони працюють з державними органами казначейства, а це означає що дії громад під пильним контролем цієї структури.
Під час марафону учасники обговорили й інші важливі питання – розвиток місцевого бізнесу, реформу медицини, а також доступність дошкільної та шкільної освіти в умовах децентралізації.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...