Міністр культури України Євген Нищук привітав учасників Першої всеукраїнської науково-практичної конференції для голів ОТГ та міських голів малих міст України, що відбулась у Тульчині
4 червня на базі Тульчинського району відбулась Перша всеукраїнська науково-практична конференція для голів об'єднаних територіальних громад та міських голів малих міст України «Культура та креативні індустрії - як основа розумної стратегії розвитку малої території».
Привітав учасників конференції Міністр культури України Євген Нищук. Звертаючись до присутніх, урядовець наголосив на важливості організації та проведення у містах та містечках культурно-масових заходів. Адже це сприяє розвитку інфраструктури, туризму, популяризації історичного минулого, яке є особливим і неповторним на кожній території держави. Також Євген Нищук зауважив, що Уряд готовий підтримувати ініціативи, спрямовані на відродження та розвиток культурної сфери.
Під час конференції презентували свої напрацювання щодо розвитку малих територій представники з різних областей України. Зокрема, бібліотекар Бершадської центральної бібліотеки Вінницької області Катерина Нагірняк розказала, що у них є діюча вузькоколійна станція, і її унікальність можна використати у створенні будь-якого креативного проекту . В тому числі й для історичного екскурсу "Бершадь загадкова".
Представники Запоріжжя розповіли, яким бачать захаращений ресторан в центрі міста, що розкинувся на півтори тисячі метрів у парковій зоні. – Якщо правильно все продумати, тут можна облаштувати мультифункціональний міський об'єкт, – говорить голова громадської організації "Укрпростір" Наталія Селюкова. – В ньому може вміститись невеликий кінотеатр з гарною звукоізоляцією, арт-галерея, бібліотека, ІТ-простір, дитяча кімната, фотостудія, хостел та інше. Якісь частини комплексу можна міняти, якщо аналогічні є в центрі міста.
Схожий розважальний комплекс запропонували зробити головні спеціалісти управління культури Рівненської міськради Анна Чуб та Надія Кондратюк. Сказали, що у них є занедбаний парк, який можна переобладнати на "Sport Hill" з катком, роледромом, скейтпарком, скеледромом та іншим. Жмеринчани презентували День вулиці, або Свято сусідів.
А голова Клесівської об'єднаної громади Рівненської області Василь Гриник розповів про загублене голубе озеро "Коплище". – Озеро дуже глибоке. Але навколо нього можна не тільки розвивати зелений туризм, але й оздоровлюватись. Адже вода тут добре впливає на людський організм. Облаштування літнього містечка "Дивний острів" запропонували голова ГО "Територія добра" Людмила Кудимець", співголова Наталія Машталер та депутатка Вінницької облради Ірина Колесник з Козятина Вінницької області.
– Здійснення будь-якого проекту потребує спільних зусиль влади та громади. Ініціатива має йти від людей, а влада повинна підтримувати цю ініціативу. Тоді проект запрацює, – підсумував експерт The other Space Foundation, програмний директор The Multicultural Center in Warsaw Вітек Хебановський.
Share the news:
23 July 2025
One Mayor – twenty partnerships: Martin Aßmuth named Cities4Cities Ambassador of Cities’ Friendship
One Mayor – twenty partnerships: Martin Aßmuth...
The award was presented on July 19 in Hofstetten, Germany — in recognition of leadership that inspires municipalities...
23 July 2025
Спорт, екскурсії та нові знайомства: історія взаємопідтримки Львівщини та Херсонщини
Спорт, екскурсії та нові знайомства: історія...
У новому епізоді проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» амбасадор Андрій Бєдняков разом із дітьми з...
23 July 2025
Шведський досвід стратегічного планування: що може бути корисним Україні (І частина)
Шведський досвід стратегічного планування: що...
І ЧАСТИНА Швеція – одна з найуспішніших децентралізованих країн Європи. Як їй вдається поєднувати гнучке...
23 July 2025
Золочів і Золочів в проєкті «Пліч-о-пліч». Як дві громади стали однією командою у великій війні
Золочів і Золочів в проєкті «Пліч-о-пліч». Як...
Голова Золочівської громади Харківської області Віктор Коваленко про геноцид українців, міжнародну співпрацю та...