30 травня у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему "Організація надання адміністративних послуг в громаді. Створення і організація діяльності Центрів надання адміністративних послуг". Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь заступники міських та селищних голів, представники об'єднаних териториальних громад, представники центрів надання адміністративних послуг та провідні юристи.
Відкрив практикум Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Михайло Литвин, який акцентував увагу учасників практикуму на важливості та актуальності питань надання адміністративних послуг населенню та функціонування центрів надання адміністративних послуг в громадах.
Модератор практикуму Микола Овсяник детально висвітив усі питання з організації надання адміністративних послуг населенню. Особливий акцент було зроблено на переліку адміністративних послуг та вимоги щодо їх надання, який супроводжувався посиланнями на відповідні законодавчі акти у даній сфері.
Учаснкам розповіли про вимоги щодо оформлення документації, етапності її підготовки та часові межі виконання під час надання адміністративних послуг, а також розглядалися підстави для відмов у наданні послуг, які можуть виникати. Крім того, Микола Овсяник запропонував учасникам практикуму механізми підвищення ефективності та якості надання адміністративних послуг жителям громади.
Під час практикуму учасники долучилися до практичного заняття та мали змогу заповнити форму відмови з надання адміністративних послуг. У підсумку практичного заняття модераторм був проведений майстер-клас щодо заповнення необхідних заявок та розглянуті зразки інформаційних технологічних карток.
В другій частині практикуму присутні розглянули нормативно-правову базу створення центрів надання адміністративних послуг, їх штатний розпис, функціонування довідково-інформаційної системи, умови їх фінансування, а також взаємодію центрів з органами влади на місцях та жителями громади.
Далі учасники ділилися один з одним уже набутим досвідом роботи та планами на майбутнє.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...