«Хто б що не говорив, і як би хто не оцінював проект закону щодо внесення змін до Конституції у частині децентралізації, маємо бути реалістами і визнати, що це перший за багато років шанс зробити зміни на користь місцевого самоврядування, а отже – і кожного мешканця громади», - зазначив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час засідання правління Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад.
«Нажаль, зараз є чимало противників цих змін. Вони, свідомо чи ні, підіграють інтересам наших зовнішніх супротивників, яким невигідно, щоб Україна була успішною. Тому для остаточного прийняття змін до Основного закону, які зроблять децентралізацію в Україні незворотною, надзвичайно важливою є підтримка і активна позиція обласних та районних рад. В результаті реформи ви отримаєте власні виконавчі органи, зможете зробити місцеве самоврядування на обласному і районному рівні дійсно дієвим, а не номінальним, як є зараз», - звернувся В’ячеслав Негода до присутніх.
Він також додав: «Якщо на своїх сесіях ви підтримаєте необхідність конституційних змін, Міністерству і Уряду буде набагато легше зробити ті необхідні кроки, які залишилися для остаточного впровадження реформи».
Перший заступник Міністра також наголосив, що однією з основних «страшилок» змін до Конституції у частині децентралізації є введення інституту префектів і процедура розпуску місцевих рад.
«Мені видається очевидним, що разом з децентралізацією влади і передачею більшості повноважень громадам необхідно посилювати систему виконавчої влади в державі. Ми не можемо десь накопичити владу, а десь зруйнувати, маємо знайти баланс. Такий баланс ми вбачаємо в тому, що замість багатофункціональних обласних і районних державних адміністрацій з’явиться інститут префектів, - представників держави на місцях, які виконуватимуть виключно наглядову і контрольну функцію і жодним чином не втручатимуться у питання місцевого значення», - пояснив В’ячеслав Негода.
Він підкреслив, що нема ніякої загрози для місцевого самоврядування в тому, що в країні існуватиме ефективний і незаангажований орган, який зможе призупинити неконституційне рішення місцевої ради чи голови, наприклад про порушення територіальної цілісності або безпеки громадян. З словами Першого заступника, немає чого боятися тим, хто не планує порушувати законодавство України.
«А запропонований у змінах до Конституції процес розпуску відсторонення місцевої ради чи голови громади взагалі є достатньо демократичний. Якщо сьогодні оголосити достроково позачергові вибори Верховна Рада може самостійно, то після змін до Конституції для цього буде необхідна ціла низка рішень: Президента, Конституційного суду, Верховної Ради», - резюмував В’ячеслав Негода.
Tags:
Source:
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
23 January 2025
«Згуртованість небайдужих: від ресурсів до...
У рамках другої дискусійної панелі форуму Національної обʼєднуючої платформи «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» у...
23 January 2025
«Єднання як фундамент відновлення»: як громади...
У рамках форуму Національної обʼєднуючої платформи «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» у Києві відбулася дискусійна...
23 January 2025
Субвенція для підтримки осіб з особливими освітніми потребами: особливості розподілу та використання
Субвенція для підтримки осіб з особливими...
У 2025 році, згідно з Постановою Уряду №1519, розподілятиметься субвенція для підтримки осіб з особливими освітніми...
23 January 2025
Субвенція на протипожежний захист у школах: особливості розподілу та використання
Субвенція на протипожежний захист у школах:...
У 2025 році на підвищення безпеки в закладах освіти виділено 500 млн грн (Постанова Уряду №1530). Головний...