Двісті вісімдесят дев’ять голосів «за» (або 94% від числа осіб, котрі взяли участь у голосуванні) — таким підсумком завершилися громадські слухання питання щодо пропозиції депутатів міської ради про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад міста Новограда-Волинського та сіл чотирьох сільських рад Новоград-Волинського району.
Кожен із виступаючих підтримав ініціативу об’єднання. Більше того, зійшлися на думці, що переконувати потрібно не міських (тут усе має бути очевидно — об’єднання доцільне і необхідне), а саме сільських жителів — серед запрошених були голови всіх сільських рад, яких планується залучити до процесу.
Якщо узагальнити, то головні аргументи на користь створення ОТГ за участю міста і навколишніх сіл, прозвучали наступні.
Прилеглі до Новограда села (Наталівка, Майстрів, Сусли, Перемога) вже давно інтегрувалися в місто — вулиці, що на околицях, починаються в місті, а продовжуються вже на території сільрад (вул. Ільїна, Коростенська, Гранітна, Потапова та інші). Отже, зараз потрібно лише законодавчо оформити те, що вже й так історично склалося.
По-друге, відповідно до стратегічного плану, розробленого науковим інститутом ще за часів роботи міським головою М.П.Боровця, просторовий розвиток міста (реалізація інвестиційних проектів, житлове будівництво тощо) передбачений у напрямках, де нині розташовані села, запропоновані до об’єднання.
По-третє, місто і села мають декілька ключових об’єктів спільної власності (міськрайТМО, міськрайСМО). Тобто, у Новограда і навколишніх сіл — єдине господарство і проблеми, отже, й розв’язувати їх доцільно зі спільного бюджету.
Власне, аргументів і прикладів може бути десятки. І про них ще не раз згадають на шляху до об’єднання, бо це — тривалий процес. Об’єднана територіальна громада вважається утвореною з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, які беруть участь у добровільному об’єднанні територіальних громад.
Нині ж зроблено важливий крок, який головуючий на зборах Сергій Колотов охарактеризував так: «Історичний момент відбувся!». Далі — слово за депутатами міської та сільських рад, які, ухвалюючи рішення про об’єднання, повинні взяти до уваги підсумки громадських слухань як у місті, так і в селах. А громади прилеглих сіл, до речі, попри деякі нюанси, також висловилися «за» утворення ОТГ із центром у місті Новограді-Волинському.
Головне — не зволікати. Саме тому серед пропозицій, що прозвучали, було винести означене питання вже на найближчу сесію міської ради, яка запланована на 8 червня.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...