На Тернопільщині ОТГ вчилися створювати якісні проекти розвитку

У Тернополі за підтримки Програми ЄС для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою» відбувся тренінг з питань управління циклами проектів для представників об'єднаних територіальних громад. Організаційну, методичну та фінансову підтримку було забезпечено Тернопільським Центром розвитку місцевого самоврядування у співпраці з регіональним Хабом Західної України.

З чого починати? Де шукати кошти? Як формувати партнерство? Як створити якісний проект та реалістичний бюджет? На ці та інші практичні питання шукали відповіді учасники тренінгу. Безумовно, для органів місцевого самоврядування проектна діяльність має безліч своїх особливостей, які треба враховувати ще на етапі прогнозування та планування проекту, аби в подальшому уникнути багатьох помилок.

Протягом першого дня заступник директора Львівського Інституту міста Анастасія Лапуга спілкувалася з представниками 39-ти тернопільських об’єднаних територіальних громад на теми проектної роботи та ключових принципів підготовки і реалізації проектів за методологією PRINCT 2. Учасники семінару отримали практичні навики застосування brainstorming та SWOT-аналізу, набули навиків аналізу проблем.

Наступного дня у рамках співпраці Чернівецького та Тернопільського підрозділів Центру розвитку місцевого самоврядування директор Чернівецького ВП ЦРМС Тетяна Татарчук представила практичні аспекти підготовки проектних заявок в межах міжнародних конкурсів проектів для представників об'єднаних громад Тернопільщини, сформувала ідеї можливих проектів, провела інтерактивну роботу в групах.

Оцінкою дводенного семінару могли б стати слова в.о. Будаківського старости (Вишнівецька ОТГ) Сергія Волохатого: “Провів два прекрасні дні наповнені виступами експертів, презентаціями та інтерактивними роботами в групах. Завдяки правильно підібраній програмі тренінгу та професійності експертів все пройшло на одному диханні, водночас з величезною користю та пізнавальністю. Відтепер проективний менеджмент для мене став на крок ближчим та зрозумілішим. Сподіваюся, що отриманні знання вдасться застосувати на практиці та принести користь своїй громаді.”

Отже, Тернопільщина розпочала важливий етап формування кадрового потенціалу ОТГ в проектному менеджменті, і це дуже добре! Для практичної демонстрації реалізованих проектів громади Буковини чекатимуть на тернополян із навчальним візитом в серпні цього року.

Область:

Тернопільська область

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

20 November 2024

Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new partnerships are being established

Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new...

Just imagine the scale of the Mayors’ Congress in Paris for local government leaders: 1,200 French mayors are...

20 November 2024

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні буде оновлена - Міністр

Концепція реформування місцевого самоврядування...

Навесні 2025 року буде оприлюднена нова редакція Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної...

20 November 2024

Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль Смідинської громади

Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль...

Смідинська громада Волинської області за підтримки Програми U-LEAD розпочала фінансову автономізацію закладів освіти,...

20 November 2024

Консультації з цифрової безпеки - як і де отримати безкоштовно

Консультації з цифрової безпеки - як і де...

У сучасних умовах війни кібербезпека стала життєво необхідною. Громадські організації, медіа та волонтери, які...