Децентралізація в дії: перші успіхи, завдання й перспективи Іллінецької об’єднаної територіальної громади

31 травня 2016 року було прийнято рішення про добровільне об’єднання та затверджено план організаційних заходів. Як результат – перехід на якісно новий рівень врядування. Нині під керівництвом міського голови Володимира Ящука, який на виборах отримав підтримку 85,8 % виборців, зосереджено Іллінецьку, Василівську, Жаданівську, Жорницьку, Красненьківську, Павлівську, Хрінівську та Якубівську територіальні громади. А це 20 населених пунктів, у яких проживає понад 18 тисяч осіб.

 – Є села, які також хочуть приєднатися до громади, серед них, Тягун, Володимирівка, Даньківка, Романів Хутір, Райки. Після об’єднання громади створили своє управління освіти, фінансів, центр первинної медицини. Згодом – комунальний заклад «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання», – коментує заступник міського голови Людмила Трохимець.

Представники влади зізнаються, що децентралізація дає змогу спрямовувати і розробляти власну стратегію, а не чекати на вказівки вищого керівництва щодо напрямку руху і впровадження реформ. У середині квітня до Іллінецької громади планують завітати представники Асоціації міст України (всеукраїнська організація, діяльність якої спрямована на активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин) для перейняття досвіду на базі Іллінецької міської громади.

– Сьогодні діє стратегія збалансованого розвитку, яка має на меті охопити увесь наш регіон. Таким чином на основі неї розроблено програму соціально-економічного розвитку громади на 2017 рік. Вона базується на екологічному, економічному, культурному, соціальному прогресу. Працюємо над ідеєю локального розвитку міста Іллінці та населених пунктів громади. Шукаємо те, чим би можна було привабити містян і гостей, до прикладу, зеленим туризмом, – зазначає начальник відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку Тетяна Герман.

Із травня 2016 року було реалізовано 4 проекти. Цьогоріч заплановано 12, 7 з яких подано на розгляд в різні фонди, на обласні та загальнонаціональні конкурси. Завершено проект «Увага – діти!», спрямований на створення безпечних умов для дорожньо-транспортного руху та гарантії безпеки дітей на пішохідному переході у м. Іллінці по вулиці Незалежності біля загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

 Ініціатива «Іллінці – безпечне місто» створила комфортні умови для безпечного проживання жителів та гостей міста, попередження правопорушень шляхом встановлення спеціалізованого відеонагляду (12 відеокамер зовнішнього спостереження). На часі реалізовується проект «Європейська площа». У 2016 році закуплено 10 ліхтарів, 6 паркових лавок та виготовлено під замовлення 5 лавок з метою якісного оновлення центральної площі. У селах Василівка, Павлівка та Красненьке вже також розроблені проекти з освітлення вулиць, вивезено опори ЛЕП, розпочато роботу зі встановлення ліхтарів. Зараз здійснюється активна співпраця з Вінницьким комунальним підприємством «Зеленбуд» щодо закупівлі посадкового матеріалу для озеленення. (…) Повну версію читати ТУТ

Область:

Вінницька область

Громади:

Іллінецька міська об’єднана територіальна громада Іллінецька територіальна громада

Source:

«20 хвилин»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

27 September 2024

27 September 2024

Ukrainian Resilience Week: Як українські міста стають сильнішими — долучайтесь до головних подій

Ukrainian Resilience Week: Як українські міста...

Відбудова та стійкість українських міст — це не тільки про відновлення інфраструктури, а й про створення безпечного,...

27 September 2024

Чи готові ми до реформи профільної середньої освіти – результати дослідження

Чи готові ми до реформи профільної середньої...

Чи готові громади до впровадження реформи профільної середньої освіти? Що думають про неї голови громад, керівники...

27 September 2024