03 April 2025
Decentralization

Шість об’єднаних територіальних громад Хмельниччини отримали європейську фінансову підтримку на створення ЦНАПів

Це стало можливим завдяки програмі U-LEAD «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що фінансується Європейським Союзом та його державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Фіналістами для отримання допомоги зі створення ЦНАПів в рамках проекту U-LEAD в Хмельницькій області стали Славутська, Старосинявська, Чемеровецька, Полонська, Меджибізька та Новоушицька об’єднані територіальні громади.

Під час прес-сніданку, який був присвячений створенню шести ЦНАПів в ОТГ області, взяв участь голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, голови та представники згаданих об’єднаних територіальних громад, представники команди в Україні з реалізації проекту U-LEAD та засобів масової інформації.

У своєму виступі перед присутніми Михайло Васильович наголосив: «Мені приємно сьогодні зазначити, що 6 об’єднаних територіальних громад Хмельниччини в числі тих 26 переможців з усіх областей України, які отримають допомогу в рамках програми U–LEAD при фінансовій підтримці країн Європейського Союзу. Кожна з шести наших громад має свої особливості – хтось уже має певний досвід спільної роботи, хтось лише робить перші кроки і вибудовує структуру, а для когось лише зараз законодавці відкрили шлях до проведення перших місцевих виборів. Але усі ці громади об’єднані спільною проблематикою надання адміністративних послуг і бажанням змінити ситуацію на краще. Адже завдання не в тому, аби скоротити кількість чиновників, хоча це теж важливо, а перш за все в тому, щоб зробити адміністративні послуги якісними, фаховими та мобільними. Навіть у найвіддаленіших селах люди повинні мати можливість оперативно отримувати послуги кваліфікованих фахівців».

Окрім того, голова обласної ради закликав журналістів долучитися до проведення ініційованого обласною радою конкурсу на висвітлення кращих практик місцевого самоврядування.

У рамках співпраці з проектом U-LEAD зі створення ЦНАПів громади отримають допомогу для покращення доступу населення до адміністративних послуг. Фінансування передбачене на ремонт і обладнання Центрів адміністративних послуг, надання фахівців та інформування населення про діяльність Центрів.

За словами керівника команди в Україні з реалізації проекту Марії Горностай передбачається відкриття від 400 до 600 Центрів адмінпослуг в ОТГ України до 2020 року. І вже протягом 2017 року буде відкрито мінімум 24 ЦНАПи, з яких 6 – у Хмельницькій області. Серед них буде інноваційна модель мобільного робочого місця, яке дозволить максимально наблизити адмінпослуги навіть до віддалених невеликих населених пунктів, і вперше буде запущено в Славутській ОТГ.

Область:

Хмельницька область

Source:

Сайт Хмельницької ОР

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

02 April 2025

Реформа старшої профільної школи: ключові тези за результатами дискусій із засновниками закладів освіти 

Реформа старшої профільної школи: ключові тези...

Реформи в освіті — це складний і відповідальний процес, який потребує кропіткої аналітичної роботи, ґрунтовних...

02 April 2025

Фінансові можливості ЄС для українських муніципалітетів: детальний огляд

Фінансові можливості ЄС для українських...

Українські муніципалітети мають доступ до багатьох фінансових програм Європейського Союзу, що сприяють...

02 April 2025

Розпочалася розробка перших кластерних концепцій управління відходами для регіонів України 

Розпочалася розробка перших кластерних...

Одну з перших в Україні кластерних концепцій управління відходами розроблять для Ужгородського кластера...