У селі Бузаки відбувся семінар по децентралізації. На нього прибули координатор центру розвитку місцевого самоврядування в області Анатолій Пархом’юк та консультант із бюджетних питань Офісу реформ у Волинській області Василь Гром, – повідоляють на сайті Камінь-Каширської РДА.
Зустрічали гостей голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук, голова районної ради Віктор Сус, заступник голови районної ради Сергій Дмитрук, керуючий справами районної ради Валерій Хитрик, а також голова Бузаківської сільської ради Микола Панасюк. В залі були присутні сільські голови та представники громад, що в перспективі мають увійти до складу Бузаківської об’єднаної територіальної громади.
Обговорення вищезазначеного питання є надзвичайно важливим кроком, адже сьогодні в районі поки що не створено жодної ОТГ. Нагадаємо, відповідно до Перспективного плану передбачено п’ять об’єднаних громад на базі міста Каменя-Каширського, сіл Сошичне, Бузаки, Полиці, Пнівне. Примітно, що в кожному з перерахованих населених пунктів проводиться роз’яснювальна робота про особливості та переваги децентралізації. Тому координатор центру розвитку місцевого самоврядування в області Анатолій Пархом’юк розповів присутнім за якими критеріями створюються громади, яким чином буде здійснюватися їх фінансування та державне управління.
У свою чергу консультант із бюджетних питань Офісу реформ у Волинській області Василь Гром на прикладі статистичних підрахунків продемонстрував потенційні доходи, які в перспективі отримає новостворена ОТГ.
Стислий та лаконічний виклад консультантів дозволив розставити крапки над «і» в багатьох суперечливих питаннях, що в ході спілкування виникали у присутніх.
– Громади слід створювати оптимально, – переконаний голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук.
– Необхідно враховувати географічне положення, транспортне сполучення, демографічні показники населення, і, звісно ж, економічні можливості кожного населеного пункту. Для нашого району створення першої об’єднаної громади дозволило б отримати практичний досвід по впровадженню децентралізації. Адже якби люди мали змогу наочно побачити, які переваги несе ця реформа, то процес втілення її в життя значно прискорився б.
– Інформування населення про користь децентралізації нині є вкрай важливим елементом в процесі створення територіальних громад, – зазначає голова районної ради Віктор Сус. – Першочергово люди повинні достеменно знати про те, що чекає на них після того, як нововведення запрацюють на практиці. Ми повинні усвідомлювати, що позитивні зміни можливі лише за умови активних дій, а не очікування. А тому громади мають визначитися та приступати до роботи.
На закінчення семінару представники районної влади подякували доповідачам за надані консультації та роз’яснення.
Share the news:
26 July 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 July 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 July 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 July 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...