08 April 2025
Decentralization

На Тернопільщині хочуть створити ще одну об’єднану громаду

На схід села у Росохачі приїхали Чортківський міський голова Володимир Шматько, секретар міської ради Ярослав Дзиндра, заступник міського голови Роман Тимофій.

« В Україні вже протягом 25 років шукають відповідь на запитання: «Як має розвиватися українське село?».

 Впровадження владою реформи по добровільному об’єднанню територіальних громад, на мою думку, є можливістю змінити життя українців на краще, – звернувся до жителів села Росохач Володимир Шматько. — Сьогодні я тут, щоб розповісти Вам своє бачення об’єднаної територіальної громади із центром у Чорткові. У даний час у нашому районі функціонують близько року вже 3 об’єднаних громади: Заводська громада (смт. Заводське, с. Угринь), Білобожницька (с. Білобожниця, с. Ромашівка, с. Ридодуби), Колиндянська (с. Колиндяни, с. Давидківці, с. Тарнавка ,с. Воля Чорнокінецька, с.Великі Чорнокінці, с. Малі Чорнокінці). Я пропоную створити четверту громаду – найсильнішу і найперспективнішу – з центром у місті Чорткові ».

Володимир Шматько зазначив, що після об’єднання в громаду, Росохач отримає багато плюсів. Податки більше не будуть іти в район і в державний бюджет. 60% податків залишатиметься в бюджеті громади, відповідно з’являться фінансові можливості для розвитку села, для ремонту доріг, освітлення вулиць, благоустрою та ін.

Окрім того, об’єднані територіальні громади отримуватимуть більші бюджети, пряме державне фінансування освіти та охорони здоров’я, грошову допомогу на розвиток інфраструктури. Для міцних громад об’єднання принесе користь, оскільки сума коштів у їхньому розпорядженні збільшиться і з’явиться більше можливостей для розвитку.

« Моя головна позиція, — зазначив Володимир Шматько, — всі податки, що збираються у межах села, обов’язково повинні повернутися у село. І це потрібно чітко прописати у статуті громади».

Сільський голова зараз не має жодних повноважень, проте після об’єднання у територіальну громаду він займе посаду старости і автоматично стане членом виконавчого комітету. У нього, відповідно, з’явиться більше можливостей пролобіювати інтереси свого села. Також від села будуть обрані депутати у місцеву раду.

Стратегія громади – це переваги для людей. Жителі села повинні мати можливість отримувати якісну освіту та якісні послуги на місці. Життя у селі має стати перспективним. Звісно, що відразу дива не станеться. Проте з часом обов’язково відбудуться позитивні зміни.

«Все нове завжди лякає. Проте без рішучих кроків неможливо збудувати щось нове. Без вас нічого не зміниться. Ви маєте можливість подумати і вирішити, чи хочете стати частиною Чортківської об’єднаної територіальної громади,» — звернувся до жителів села Росохач Володимир Петрович.

Область:

Тернопільська область

Source:

«Infoprostir»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

07 April 2025

Реформа старшої профільної школи - відповіді на поширені запитання

Реформа старшої профільної школи - відповіді на...

Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відповіли на поширені запитання про реформу старшої профільної...

07 April 2025

«Усі діти – наші». Як і навіщо дві громади на Одещині співпрацюють навколо ІРЦ

«Усі діти – наші». Як і навіщо дві громади на...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2019 році ІРЦ Кодимської міської ради Подільського району Одеської області...

07 April 2025

Результатами Програми відновлення України III скористаються майже 4 млн українців у 110 громадах, — Олексій Рябикін

Результатами Програми відновлення України III...

7 квітня відбулася пресконференція, на якій заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін оголосив...