«Особливим статусом для Донбасу» може бути лише децентралізація

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції Франк-Вальтер Штайнмайєр і Жан-Марк Еро спільно з главою МЗС України Павлом Клімкіним відвідали Донецьку область, де їх зустріли голова Донецької ОДА Павло Жебрівський та головний спостерігач СММ ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан.

Після привітальної церемонії делегація поїхала до Краматорського офісу ОБСЄ, де відбулися презентація «Комплекту інформування щодо мінної безпеки» та демонстрація патрульного обладнання ОБСЄ.

Делегацією також було оглянуто зруйнований бойовиками міст через ріку Казенний Торець. Цей міст є одним із об’єктів, відновлення яких ведеться частково за гроші з траншів ЄС. Так, із 37,2 мільйонів гривень, виділених на будівництво нового мосту, 33,5 мільйона надійшли з Державного фонду регіонального розвитку, який наповнюється, у тому числі, і європейськими грошима.

Під час огляду будівництва моста голова облдержадміністрації Павло Жебрівський наголосив високим гостям на кількох принципових для української сторони речах: «По-перше: «особливий статус для Донбасу» може бути тільки у вигляді децентралізації та формування об’єднаних самоврядних громад, як це відбувається по всій Україні. Усі громади в нашій країні повинні мати такий статус, і цим ми зараз активно займаємося. По-друге: не може бути мови про вибори без перекриття кордону чи то спільно з місією ОБСЄ, чи то спільно із миротворчими силами ООН. Без виведення російських військ, без роззброєння, без заведення на ту територію спільних патрулів української поліції та представників ОБСЄ для підтримки правопорядку, без відновлення на тій частині закону й права розмови про вибори – неприйнятні. Ми не допустимо легітимізації російських найманців на цій території. По-третє: незважаючи на шалену російську пропаганду, понад 60% людей у Донбасі хочуть жити в Україні. Або, як кажуть тут старенькі бабусі, – жити так, як жили до війни».

«Наша позиція однозначна й чітка, – наголосив Павло Жебрівський. – Донеччина повинна бути українською повністю. Ніякого «санітарного кордону» не може бути. Нам, безумовно, потрібна підтримка наших партнерів. Але якщо навіть такого сприяння не буде, ми все одно не відмовимося від цілісності України».

Область:

Донецька область

Source:

«Вісті Донбасу»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

13 November 2024

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Структура ОМС: порядок внесення змін...

Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...

13 November 2024

Програми Європейської комісії, доступні українським громадам

Програми Європейської комісії, доступні...

Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...