2 березня у Гадячі, згідно розпорядження голови Полтавської обласної адміністрації Валерія Головка (№21 від 17.01.2017р.) та на виконання Регіонального плану заходів, спрямованих на підтримку добровільного об’єднання територіальних громад, з ініціативи Полтавського підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Управління культури Полтавської облдержадміністрації, було проведено дводенний семінар «Організація діяльності закладів культури об’єднаних територіальних громад: тенденції, проблеми, перспективи».
У заході взяли участь начальник управління культури Полтавської облдержадміністрації Геннадій Фасій, директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського Анатолій Насменчук, працівники культури новостворених ОТГ та ін.
«Головна мета заходу, в першу чергу, - підвищення кваліфікації керівників галузевих підрозділів виконкомів ОТГ області та забезпечення організації надання якісних послуг даної сфери», - зазначив Геннадій Фасій.
У рамках заходу, керівники відділів культури з 17 районів області та об’єднаних територіальних громад обговорили питання щодо функціонування галузі в умовах діючого законодавчого поля, діяльності бібліотечної мережі об’єднаних територіальних громад, стосовно підготовки кадрів для галузі культури в умовах децентралізації та зазначили проблеми щодо написання та реалізації державних та європейських грантових проектів.
Ірина Балибіна, директор Полтавського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», поінформувала учасників семінару про стан впровадження реформи місцевого самоврядування в регіоні, законодавче забезпечення реформування, а також про територіальну організацію влади. «Сьогодні на Полтавщині вже об’єдналися і успішно працюють 18 територіальних громад. Ще декілька готуються до виборів», - повідомила вона.
За словами Геннадія Фасія, управління культури спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування розробили систему навчальних заходів. «Ми сподіваємося, що вони будуть надійним фундаментом у створенні принципово нової моделі надання культурних послуг в ОТГ. Головна ціль реформи – підвищення якості та доступності послуг для населення, тому наше найперше завдання сьогодні - це налагодження ефективної комунікації та забезпечення тісної співпраці саме зі структурними підрозділами культури виконкомів новостворених громад», - підсумував начальник Управління культури Полтавської ОДА.
Share the news:
13 November 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 November 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 November 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...