04 May 2025
Decentralization

Про спільний розвиток громад говорили в Чернігові

Створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) як «реформа знизу», що вперше за 25 років незалежності України зумовила реальні кроки до зміни в системі її владних структур, − ці та інші аспекти децентралізаційних процесів в Україні обговорювалися під час семінару-тренінгу «Процес децентралізації та спільний розвиток території», який пройшов 8 – 9 лютого на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Його організатори – Сіверський інститут регіональних досліджень та Корпус Миру США в Україні. Семінар проводиться в рамках проекту «Спільний розвиток для публічного сектору». Учасники семінару – представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

«Основи нинішнього адміністративно-територіального устрою Чернігівщини багато в чому були закладені в XVII – XIX ст. Способи формування територій часто зумовлювали природні чинники та прагматизм наших предків», − директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко. – Тому цей історичний досвід варто врахувати і в сучасних перетвореннях».

Директор Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Кудрик, розповідаючи про перебіг утворення ОТГ В Чернігівській області в 2015 – 2016 рр., продемонструвала переваги нових громад щодо формування та виконання бюджетів, ремонту доріг та об’єктів інфраструктури, залучення додаткових ресурсів. «Влада на місцях − це влада партнерська. Саме постійний зв’язок влади з людьми є запорукою успіху в розвитку громад», − наголосила Ірина Кудрик.

Подальшу розмову та висвітлення питань з тематики проекту координував Олександр Врублевський – юрист, експерт-аналітик з правових питань ГО «Інститут громадянського суспільства». Йшлося про посилення ресурсного потенціалу громад, напрями та форми їхнього співробітництва щодо вирішення проблем благоустрою, медичного забезпечення створення підприємств, установ, організацій та спільних органів управління щодо спільного виконання визначених законом повноважень. Також впродовж цих двох днів опрацьовувалися складові стратегічного та просторового планування в громадах, як необхідної складової щодо залучення зовнішніх інвестицій, організації виробництва та створення нових робочих місць. Окрема увага присвячувалася формуванню локальної ідентичності територіальної громади, організації та змісту інформаційних кампаній як методу кваліфікованого інформування населення про мету, перебіг, очікувані результати здійснюваних реформ, зміни в законодавстві та інші дії влади загальнонаціонального масштабу.

Область:

Чернігівська область

Source:

«Чернігівський монітор»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

03 May 2025

На Буковині створять індустріальний парк «Фруктова індустрія» — його включили до Реєстру

На Буковині створять індустріальний парк...

Новий індустріальний парк «ФРУКТОВА ІНДУСТРІЯ» буде створено на території села Коболчин Сокирянської міської...

03 May 2025

Kopychyntsi community partners with the German city of Roßdorf

Kopychyntsi community partners with the German...

The Kopychyntsi urban community (Ternopil region) has signed a partnership memorandum with Roßdorf (Federal Republic...

03 May 2025

Копичинецька громада уклала партнерство з німецьким містом Росдорф

Копичинецька громада уклала партнерство з...

Копичинецька міська територіальна громада (Тернопільська область) підписала меморандум про партнерство з громадою...

02 May 2025

Програма Polaris запрошує громади до партнерства щодо покращення якості надання та доступності адміністративних послуг

Програма Polaris запрошує громади до...

  Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...