Сьогодні у м. Тисмениця під керівництвом заступника голови ОДА Валерія Крецула відбулася виїзна нарада-семінар з питань добровільного об’єднання територіальних громад для керівників органів місцевого самоврядування, депутатів районної ради, директорів загальноосвітніх начальних закладів, головних лікарів медичних закладів та керівників закладів культури Тисмениччини.
Цей захід відбувся за участі директора Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслана Панасюка, голови Тисменицької райдержадміністрації Івана Семанюка, голови Тисменицької районної ради Романа Крутого, виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктора Кімаковича, представників департаментів фінансів та охорони здоров’я ОДА.
Про стан та перспективи впровадження реформи децентралізації на Прикарпатті розповів Валерій Крецул. За його словами, метою сьогоднішньої наради є обговорення актуальних питань проведення цієї реформи та виконання повноважень представниками органів місцевого самоврядування в умовах добровільного об’єднання.
«Європейські країни вже давно йдуть шляхом розвитку місцевого самоврядування. У 1985 році була прийнята Європейська хартія розвитку місцевого самоврядування, яка визначила основні принципи та механізми дії органів місцевого самоврядування. Сьогоднішні зміни відбуваються для збільшення їх можливостей та розвитку», - підкреслив Валерій Крецул.
Під час наради увага доповідачів була зосереджена на питанні добровільного об’єднання територіальних громад у Тисменицькому районі, обговорено проблеми утворення ОТГ та шляхи їх вирішення.
«Зміни сьогодні необхідні, та відбуватися вони повинні відповідно до чинного законодавства нашої країни», - зауважив директор Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслан Панасюк. Також він зазначив, що сьогоднішнє засідання є надзвичайно важливим заходом, який дозволяє почути існуючі проблеми, та окреслив завдання щодо якісної роботи у напрямку впровадження реформи децентралізації на Прикарпатті.
На засіданні були також розглянуті питання впровадження реформ середньої освіти та системи охорони здоров’я в Україні. Йшлося про особливості формування освітніх округів на Прикарпатті та новації у реформуванні первинної медичної допомоги в ОТГ.
Share the news:
13 November 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 November 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 November 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 November 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...