Бюджети громад Дніпропетровщини після об’єднання зросли більш ніж вдвічі

Вулиці та дитячі садки освітлюються сонячними батареями, школи обладнані за сучасними енергозберігаючими технологіями, прокладено нові водоводи. Це не Центральна Європа, США і навіть не мрії про далеке майбутнє. Це об’єднані громади Апостолівського району Дніпропетровщини, що першим в Україні завершив процес децентралізації. Всі міста та села цього району у 2016 році об’єдналися в 4 громади. За рік бюджет Апостолівщини зріс з 60 до 130 мільйонів гривень. Фінансування проектів розвитку збільшилося в 5 разів.

У перевагах децентралізації на власному досвіді переконався Апостолівський район Дніпропетровщини. Він першим в Україні завершив процес децентралізації. Тепер складається з 4 об’єднаних громад.

«Апостолівська, Грушівська, Нивотрудівська та Зеленодольська. Всі міста та села нашого району об’єдналися в 4 громади. Кожна з них та район в цілому вже відчули плюси об’єднання. Бюджет громад району зріс більш ніж вдвічі – з 60 до 130 мільйонів гривень. Замість 6-7 мільйонів гривень, які район витрачав на розвиток до об’єднання, у 2016 році на будівництво та реконструкцію соціально важливих об'єктів витратили понад 30 мільйонів гривень», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко .

У 2016 році в Апостолівському районі вперше за останні 15 років з мертвої точки зрушилося питання водопостачання. Команда Валентина Резніченка проклала новий водовід до Апостолового. У 2017 році планується завершити будівництво 2 водоводів від Михайлівки до Катеринівки та до села Михайло-Заводське. Завдяки цьому 10 тисяч мешканців району отримають воду, якої раніше не мали.

Реконструювали в Апостолівському районі школи в селах Нива Трудова та Велика Костромка. Утеплили фасади, встановили енергозберігаючі вікна. Тепер у школах затишно та тепло.

Інноваційне освітлення вулиць з’явилося у 5 населених пунктах району. В Мар’янському, Апостоловому, Михайлівці, Тіку та Великій Костромці встановили ліхтарі, що живляться від сонячних батарей.

Вперше за останні роки в Апостоловому з’явився новий сучасний ринок, а головне у зручному місці. «Ще за радянських часів у місті був збудований ринок, та місце для нього обрали не зручне, тож він попитом не користувався, ні у фермерів, ні в містян. Натомість у місті з’явився стихійний ринок. Грошей на будівництво нового не вистачало роками. Після об’єднання громада вирішила – має кошти та бажання збудувати ринок у зручному місці», - розповідає голова Апостолівської райдержадміністрації Олександр Харченко.

Співпрацюють об’єднані громади Апостолівського району і з міжнародними партнерами. За підтримки ЄС та ПРООН у селах Кам’янка та Михайлівка реконструйовано системи опалення дитячих садків, встановлені сонячні батареї. Альтернативне джерело енергії - тепер й у Володимирівському фельдшерсько-акушерському пункті.

Апостолівська об’єднана громада у 2016 році виграла грант США на реконструкцію центра міста. Наразі готується проектно-кошторисна документація. Роботи з будівництва планують розпочати вже цьогоріч.

Область:

Дніпропетровська область

Source:

«Дніпроград»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

12 November 2024

Strengthening the Local Economy. What Are Creative Hubs and How Do They Breathe Life into Communities

Strengthening the Local Economy. What Are...

Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...

12 November 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 November 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...