На сьогоднішній день найбільша об’єднана територіальна громада у Житомирській області – це Народицька.
Вона існує у межах всього району та об’єднує 16 населених пунктів, серед яких смт Народичі, села Базар, Болотниця, В’язівка, Гуто-Мар’ятин, Закусили, Залісся, Ласки, Межиліска, Мотійки, Новий Дорогинь, Норинці, Радча, Селець, Старий Дорогинь, Сухарівка.
Населення громади – близько 10 тис. жителів.
Житомирські журналісти у рамках прес-туру «Децентралізація в дії», організованого Житомирською ОДА, на власні очі переконалися, що реформа дає свої результати.
Голова громади Анатолій Леончук наголошує: «Об’єднавшись, ми отримали дуже відчутну підтримку від держави: з 56 млн грн, які виділили з державного бюджету на розвиток 9 громад області, Народицька ОТГ отримала 21,7 млн грн».
За ці кошти у Народицькій громаді реалізується 10 проектів у галузі освіти, 4 – у галузі охорони здоров’я, 2 – у культурі, ремонтуються комунальні дороги.
Зокрема, кошти державної субвенції спрямовані на:
Зараз також тривають капітальні ремонти приміщень Селецького сільського будинку культури, фельдшерського пункту в с. Закусили та Базарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, Ласківського сільського будинку культури.
Крім того, із субвенції виділені кошти на підтримку житлово-комунального господарства громади – придбання спецтехніки, автомобілів. У зв’язку з тим, що у Народицькій ОТГ є населені пункти, які знаходяться більше, ніж за 50 км від центру громади, заплановано купити новий пожежний автомобіль і створити місцеву пожежну охорону у с. Базар.
Анатолій Леончук зазначає, що всі проекти мають бути завершені у грудні цього року.
Голова громади наголошує: «Не потрібно боятися оптимізації освіти. Сьогодні ми об’єдналися і маємо забезпечити нашим дітям якісну освіту. Для цього необхідно зробити гарні дороги і купити шкільний автобус. Зменшення кількості шкіл дасть можливість створити у них хорошу матеріально-технічну базу, підібрати повнокомплектні класи, гарних учителів. Діти повинні знаходитися у соціумі, навчатися спілкуватися, знаходити виходи з різних ситуацій, а коли у класі по 3-4 учні – це не школа».
За словами Анатолія Леончука, крім підтримки держави, зросли і власні доходи громади. Зокрема, бюджет за 6 місяців зріс на 1,5 млн грн, порівняно з відповідним періодом минулого року.
Вже сьогодні у громаді відчутні зміни від впровадження нової реформи. У садочку і школах тепло, біля них опоряджується територія, згодом жителям буде де проводити культурні заходи.
Share the news:
13 November 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 November 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 November 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 November 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...