Депутатів Херсонської облради закликають не руйнувати майбутнє громад

У п'ятницю відбудеться чергове засідання сесії обласної ради, в порядок денний якої винесено питання про внесення змін до Перспективного плану. Справа в тому, що 5 громад вирішили об'єднуватися не по плану, тому й потрібно проголосувати за зміни, від яких залежить без перебільшення доля десятки сіл. Якщо цього не зробити Кабмін не виділить гроші на фінансування громад.

Проте політична партія «Батьківщина» всіляко перешкоджає процесу об'єднання, поширюючи міфи серед людей про «геноцид» села. Апогеєм стало те, що частина депутатів ініціює винесення на сесію питання про взагалі відміну Перспективного плану. Тому представники громади Херсонщини, голови сільрад вирішили звернутися до депутатського корпусу щодо ситуації, яка склалася.

Як відмічається у звернені, останнім часом в області значно активізувався процес об'єднання і тому не можна через амбіції окремої політичної сили «поховати» громади, які вже налаштовані на реформу, розвиток.

«Сьогодні окремі політичні сили намагаються зірвати процес впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в області. Частиною депутатів Херсонської обласної ради ініційовано внесення до порядку денного сесії обласної ради питання відміни Перспективного плану формування територій громад Херсонської області.

Відповідно норм чинного законодавства, відмінити Перспективний план, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України, на місцевому рівні не можливо. Також, для відміни будь-якого рішення сесії обласної ради має бути серйозне обгрунтування та наявність альтернативних рішень.

Дивно спостерігати, як місцеві депутати, яким громади довірили захист своїх інтересів в обласній раді, прийняттям подібних безвідповідальних рішень унеможливлюють подальший розвиток сільських населених пунктів та підвищення рівня життя їх мешканців.

Про що це свідчить? Про незнання законодавчо-нормативної бази стосовно реформи децентралізації? Пріоритетність партійних та особистих інтересів над інтересами громад? Небажання брати на себе відповідальність за прийняті рішення? Чи навмисне розхитування ситуації у прикордонній області?

В будь-якому разі, такі дії не йдуть на користь ані місцевим жителям, ані органам місцевого самоврядування. Пропонуємо нашим обранцям переглянути свої погляди, уважно вивчити зазначене питання та відчути відповідальність перед кожним мешканцем Херсонської області», - зазначається у зверненні.

Область:

Херсонська область

Source:

«ПІК»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 November 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 November 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 November 2024

Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%

Public support to decentralisation reform in...

Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...

19 November 2024