«Хочуть до суду - хай ідуть до суду і будемо судитися. Це не несе для нас ніякої загрози». Так сільський голова Вільховецької об’єднаної громади Михайло Цірик прокоментував заяву голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля про наміри звернутися з позовом до суду і зобов’язати Вільховецьку об’єднану громаду перенаправити до Тячівського районного бюджету основну частину коштів субвенції, виділених громаді на забезпечення первинного і вторинного рівня медицини.
Сільський голова припустив, що заява очільника Закарпатської ОДА, швидше за все, зумовлена його дезінформуванням з боку районного керівництва.
«Ще в березні на засіданні сесії сільської ради депутати прийняли рішення про спрямування до районного бюджету коштів медичної субвенції для надання послуг вторинного рівня медицини у сумі півмільйона гривень. І лише чомусь наприкінці червня було укладено угоду про передачу міжбюджетного трансферу між районною адміністрацією, районної радою і нами. А з першого липня змінили відповідний КЕКВ (ред.: код економічної класифікації видатків). Через це довелося вносити зміни до рішення ради. Ми внесли зміни і подали документи до відділення казначейства, а виявилося, що фінансове управління районної державної адміністрації не відкрило рахунок в казначействі, на який би ми могли спрямувати ці кошти. І лише сьогодні після заяви голови облдержадміністрації, що подасть на громаду до суду, фінуправління відкрило рахунок. І кошти вже пішли. Мабуть голова не знав, що твориться на районному рівні або його дезінформували», - пояснив Михайло Цірик.
Тепер, каже сільський голова, нам рекомендують 70% медичної субвенції віддати на вторинну ланку, тобто до районного бюджету, і 30% залишити в громаді на забезпечення первинної ланки медицини.
«Ця формула є в Бюджетному кодексі чи державному бюджеті? Немає. Так можна рекомендувати і 90%. Це лише рекомендації. Громада сама визначає чи 10%, чи 5% чи 30%, чи 70% субвенції направити на вторинний рівень. Нам лише на захищені статті по первинному рівню медицини необхідно половину субвенції, яку надала нам держава. Якщо віддати 70% на вторинний рівень, то громаді треба закрити одну амбулаторію і два-три ФАПи. От куди нас хочуть загнати. Громада на це не піде», - сказав сільський голова.
Михайло Цірик також зазначив, що у мешканців інших населених пунктів сьогодні виникає багато питань. Наприклад, чому у Вілоховецькій об’єднаній громаді ліки безкоштовні, а в районі ні? Чи чому у громаді харчування 1-4 класів безкоштовне, а в інших школах цього немає. Чому Вільховецька громада відремонтувала вже 6 км доріг загального користування, чому виділила 8 млн грн на комунальні дороги, а в інших того не роблять?
«Люди запитують, а комусь такі запитання не подобаються. А ті громади, які хочуть також об’єднатися і вирішувати самостійно свої питання, їм такої змоги не дають. Голова райдержадміністрації заохочує їх дотаціями, аби вони не об’єднувалися», - сказав сільський голова.
Область:
Закарпатська областьSource:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...