У Запорізькій області стартувала акція «Децентралізаційний марафон». Це широкомасштабна акція, яка на сьогодні охопила всі регіони України. Протягом півроку по Україні (з червня по грудень) у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації міст України у співпраці з обласними державними адміністраціями, експертами у сфері місцевого самоврядування та громадськістю.
Як зазначила заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, на територіях області проводяться фахові роз’яснювальні заходи щодо децентралізації на місцях. У Запорізькій області процес об’єднання громад розпочато раніше, аніж в інших областях України. Консультанти Запорізького офісу реформ та представники обласної влади знайомлять громадськість з загальним профілем реформи, інформують про зміни у законодавстві щодо процесів децентралізації. Посадовець нагадала, що протягом 2015 року відбулось створення шести громад: Комиш-Зорянської селищної територіальної громади Куйбишевського району, Веселівської селищної територіальної громади Веселівського району, Смирновської сільської територіальної громади Куйбишевського району, Берестівської сільської територіальної громади Бердянського району, Преображенської сільської територіальної громади Оріхівського району та Чапаєвської сільської територіальної громади Пологівського району.
За словами начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Билима, до кінця року заплановано провести понад 50 виїзних консультаційних зустрічей з представниками громад у різних форматах. Регіональні консультанти проінформують про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання на користь формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя вже після об’єднання.
Консультант Регіонального офісу впровадження децентралізаційної реформи Маргарита Трипольська зазначила, що в області вже проведена масштабна робота щодо утворення нових громад. Наразі очікується створення ще п’яти об’єднаних громад. Запорізький регіон має позитивні прогнози з цього питання. За словами фахівця, Запорізька область є одним з лідерів щодо об’єднання завдяки спільним зусиллям влади та активістів. Учасникам заходу нагадали, що лише спроможна громада отримає фінансові преференції з бюджету, а це суттєвий стимул для об’єднання.
Як підкреслила Зінаїда Бойко, перспективний план розвитку Запорізької області є ефективним, але є необхідність розглядати деякі інші формати об’єднання. Головне, що є розуміння, що відбувається не об’єднання заради об’єднання, а заради створення спроможної громади.
У 2016 році з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаним територіальним громадам Запорізької області, які утворені в 2015 році, виділено кошти в розмірі 46 553 тис. грн.
Також під час заходу оголошено конкурс серед регіональних ЗМІ на тему «Спроможні громади – сильна держава» (конкурс на кращий матеріал з висвітлення «Децентралізаційного марафону»).
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...