У рамках реалізації проекту «Об’єднання громад: через усвідомлення до створення», що здійснюється за підтримки Ради Європи, експерти Офісу реформ організували ознайомчий візит представників громад Арцизького, Іванівського та Роздільнянського районів до Великомихайлівської об’єднаної територіальної громади.
Під час візиту голова Великомихайлівської ОТГ Тетяна Жарська розповіла про роботу громади та відповіла на низку питань колег. Найбільше представників органів місцевого самоврядування цікавили питання процедури, яку необхідно пройти для створення ОТГ, а також переваги об’єднаної громади.
«Для нас головним аргументом було отримання додаткових коштів. Вперше ми можемо сміливо сказати: у нас є стільки коштів, кільки не було ніколи раніше. Лише інфраструктурної субвенції – понад 10 мільйонів, причому кошти вже надходять на наш рахунок. Плануємо вирішити чимало наших проблем за їх рахунок. Плюс додалися кошти за рахунок фінансової децентралізації. Але мушу вам так сказати, колеги: для створення громади треба мати три чинники. Перше – віра, що щось можна змінити самотужки. Друге – бажання. Третє – лідер», – розповіла Т. Жарська.
Також представників районів цікавила організація роботи старост, причому на ці питання розповіли старости громади, які на практиці щоденно вирішують різноманітні питання у селах, а також функціонування сфери ЖКХ. Наразі в ОТГ створено комунальне підприємство, яке обслуговую всю громаду, а поточною роботою у кожному селі займається спеціально призначений спеціаліст:
«Ми подивилися, де, які проблеми, і ввели посади – де 0,25 ставки, де – 0,5, а де й ставку. Спеціаліст стежить за сплатою послуг та в разі аварійної ситуації повідомляє керівництво КП. Що стосується благоустрою, то у наших селах працюють безробітні, задіяні у громадських роботах – відповідно до нашої угоди з центром зайнятості», – розповіла голова громади.
Експерт Офісу реформ Оксана Гуненкова розповіла про хід реформи в Україні, а також про те, як буде розподілено функції установ соціального захисту між ОТГ та районом, які функції покладаються на старост та чому децентралізація наближає послуги до громадян.
«З вівторка, 21 червня, починаються консультації обласної робочої групи з представниками районів. Зауважте, що «білих плям» на карті Одещини вже не має бути, вся область має бути розділена на громади. У вас ще є час, аби порадитися, порахувати спроможність ваших майбутніх громад. Ви почули, як це робилося у Великомихайлівської громаді: зустрілися сільські голови і все прорахували. Підходьте до розрахунків тверезо й вдумливо, бо є змога зробити так конфігурації громад, які зручні вашим громадам», – відзначила експерт.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...