Громада села Червоний Чабан – за реформи

В Червоночабанській сільській раді відбулося громадське обговорення щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад.

Для участі в обговоренні було запрошено голову Каланчацької районної державної адміністрації Ганну Загорулько, заступника голови районної державної адміністрації Ольгу Шендрик, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ірину Алєєву.

Під час зустрічі сільський голова Андрій Сучок повідомив присутніх про те, що 17 травня 2016 року Червоночабанська сільська рада отримала від селища Мирне пропозицію щодо об’єднання у Мирненську громаду разом з Червоночабанською та Новоолександрівською сільськими радами, з адміністративним центром в селищі Мирне.

Таким чином, в районі буде утворено дві громади, а не одна, як планувалось у 2015 році при формуванні перспективного плану.

Ганна Загорулько звернула увагу присутніх на те, що реформа децентралізації незворотна, процес об’єднання триває та має свої позитивні приклади в межах країни. Зміни до Бюджетного Кодексу вже дають змогу бачити, що значна кількість надходжень залишається «на місцях», тобто в бюджетах сіл і селищ, а це, в свою чергу, відкриває можливості та перспективи до розвитку. Тому вона підтримує утворення громади і запевнила, що всіляко буде сприяти її розвитку, залученню до участі у різноманітних проектах та навчаннях.

«Перший крок вже зроблено – проект утворення Каїрського навчально-виховного комплексу на базі Каїрської загальноосвітньої школи І ступеню вже пройшов регіональний відбір та розміщений на платформі Державного фонду регіонального розвитку. Планується виділити фінансовий ресурс з районного бюджету на ремонт покрівлі Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», – сказала Г.Загорулько.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ірина Алєєва розповіла про обрахування Мирненської об’єднаної громади, про фінансові ресурси, можливості та бюджетні відносини громади і держави з 1 січня 2017 року. Висновок – така громада спроможна і має право на існування, але для прийняття остаточного рішення необхідно пройти процедуру відповідно до чинного законодавства та отримати висновок Департаменту економічного розвитку Херсонської обласної державної адміністрації.

Більшість присутніх громадян підтримали пропозицію Мирненської селищної ради.

За підсумками обговорення даного питання учасники зборів (зареєстровано присутніх 286 чоловік) голосували наступним чином: «за» проголосувало 267 (двісті шістдесят сім) осіб, «проти» – 12 (дванадцять), «утрималось» – 7 (сім).

 

Область:

Херсонська область

Source:

Сайт Херсонської ОДА

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 September 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 September 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 September 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 September 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...