Представники місцевого самоврядування з Республіки Польща поділилися досвідом у проведенні реформ
У Хмельницькому відбувся семінар в рамках проекту “Децентралізація на практиці ІІ. Польський досвід децентралізації та самоврядної освіти для лідерів громад 7-ми областей Центральної України”.
Участь в заході взяли представники новостворених об’єднаних територіальних громад області, представники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, громадські активісти.
Своїм досвідом у проведенні реформ ділилися представники місцевого самоврядування з Республіки Польща : Ернест Новак – бурмістр міста і ґміни Загуж (Підкарпатське воєводство), Анджей Кузьміньскі – директор міської бібліотеки в Лешнє (Великопольське воєводство), Павел Ментельські – тренер, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, менеджменту органів місцевого самоврядування, Ярослав Біттель – правник, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, менеджменту органів місцевого самоврядування. Вони розповіли про те, як відбувалося об’єднання у Польщі, пояснили особливості законодавства про місцеве самоврядування у цій країні.
Детально польські гості зупинились на таких питаннях:
- Передумови реформи децентралізації в Польщі . Створення ґмін та їх повноваження. Навіщо потрібна децентралізація та співучасть?
- Передумови реформи адміністрації місцевого самоврядування в Польщі. Структура та функціонування самоврядної адміністрації в Польщі – актуальна, загальна характеристика.
- Адміністративна реформа – самоврядування громади: Правові аспекти і характеристика органу місцевого самоврядування громади – приклад сільської ґміни (загальна характеристика території громади; органи; організаційна структура, статут, регламент, бюджет).
- Адміністративна реформа – самоврядування у повіті: характеристика самоврядування на прикладі повіту.
- Досвід децентралізації органів влади в Польщі – і її наслідки для розвитку громад та регіонів (практичні приклади з Польщі). Вигоди і витрати реформування системи державного управління.
Приймаймо рішення разом! Участь місцевих громад у процесі формування та прийняття публічних
Share the news:
15 July 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 July 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 July 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...