Головне – зробити максимально прозорий механізм прийняття рішень громадами, - Геннадій Зубко
«Державний фонд регіонального розвитку та профіцитні бюджети дадуть більше самостійності місцевим громадам. Головне – це зробити максимально прозорий механізм, максимально віддати прийняття рішень на місцевому рівні - і дати громадам можливість відчути, що вони можуть приймати рішення, отримувати додаткові інструменти», - сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час обговорення Презентації Фахового огляду «Муніципальна консолідація в Україні: тенденції і рішення щодо об’єднання та співробітництва», організованого Мінрегіоном у співпраці з Радою Європи.
«Після проведення бюджетної децентралізації ми вже конкретно відчули, що 2/3 громад є конкурентоспроможними. Вони склали свою базу оподаткування і розуміють, як ці кошти розподілити і ефективно використати», - зазначив Геннадій Зубко.
За словами Віце-прем’єр-міністра, частина громад в умовах, коли немає підприємств, немає з чого формувати базу оподаткування, бачать, що потрібно долучатись і об’єднуватись з іншими громадами.
«Зараз питання, як сформувати громади на принципах самостійності, спроможності і бажані зробити їх потужними. І питання кожної громади, чи може вона себе утримати самостійно, чи їй потрібно об’єднуватись», - пояснив Геннадій Зубко.
«Централізація фінансів з подальшим їх розподілення між громадами не показала свою ефективність. Наше бажання дійти до такого показника, коли 60-65% фінансів залишатимуться на місцях», - підкреслив він.
Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що проїхав по багатьох регіонах України і проаналізував як працюють зміни до бюджетного законодавства і як це відчувають на місцях. «В усіх областях бюджети профіцитні і набагато перевищують 2014 рік», - наголосив він.
«Це ті повноваження, які ми їм сьогодні віддаємо: кожен із них зацікавлений подивитись скільки на території громади нерухомості, землі, яким чином це оподатковується, залишати податки на місцях», - пояснив Геннадій Зубко.
«Побудова прозорих відносин з громадою, коли можна пояснити на які конкретні речі спрямовуються кошти від податків – вирішення питань транспорту, будівництва соціальних об’єктів - створює необхідне розуміння і підтримку громадян», - переконаний Віце-прем’єр-міністр України .
За словами Геннадія Зубка, держава дає можливість регіонам самостійно сформувати перспективні плани розвитку.
«Ще один інструмент, який держава дає в руки громадам, є кошти Державного фонду регіонального розвитку. Порядок прийняття рішень повністю віддається на місця: на рівні областей конкурсні комісії вибирають проекти, на які можуть направлятись кошти із цього фонду, і потім затвердження рішення на рівні профільного комітету Верховної Ради», - розповів Геннадій Зубко.

Attached images:
Tags:
Source:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Share the news:
02 May 2025
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
02 May 2025
Можливості травня для громад та бізнесу: від навчання до міжнародної співпраці
Можливості травня для громад та бізнесу: від...
Запрошуємо ознайомитися з травневими каталогами можливостей для громад та бізнесу, які підготувала команда проєкту...
02 May 2025
«Краще створити гарну гімназію, ніж такий собі...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Кіптівська громада, що на Чернігівщині, простягнулася на 300 квадратних...
02 May 2025
В Україні запустили освітню платформу для всіх,...
«Простір знань: відбудова зі змістом» — це новий освітній проєкт, створений урбаністичною коаліцією Ro3kvit під...