У Львові стартувала серія стратегічних сесій з відновлення та розвитку макрорегіонів.
Відновлення України неможливе без синергії та координації на всіх рівнях – національному, регіональному та місцевому. З цією метою Міністерство розвитку громад та територій України у партнерстві з ПРООН за фінансування уряду Японії започаткували серію стратегічних сесій, які спрямовані на посилення управління та розвитку макрорегіонів.
Перша стратегічна сесія «Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації» відбулася 16 грудня у Львові, об’єднавши понад 60 учасників. Серед них – представники обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, експерти з регіональної політики та стратегічного планування, народні депутати України, а також представники Міністерства розвитку громад та територій.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, відкриваючи сесію, зазначив:
«Стратегічне планування – це основа ефективного відновлення України. Ми маємо не просто ставити цілі, а враховувати специфіку кожного регіону – його ресурси, потенціал, а також виклики, з якими стикаються громади. Лише системний підхід і чітка координація між усіма рівнями управління дозволять нам забезпечити сталий розвиток, створити нові можливості для громадян і бізнесу, а головне – об’єднати всі зусилля на шляху до відновлення країни».
Про що говорили?
Під час сесії розглянули:
Учасники заходу визначили конкретні кроки для покращення координації між регіональними та місцевими рівнями, а також обговорили залучення ресурсів для відновлення.
Наступні заходи
Ця стратегічна сесія стала першою у низці запланованих заходів, які відбудуться у Кропивницькому, Черкасах, Києві, Одесі, Кам’янець-Подільському та Харкові. Серія сесій дозволить всебічно проаналізувати стан регіонального планування, ідентифікувати сильні та слабкі сторони, а також розробити ефективні інструменти для їхнього усунення.
Ініціатива реалізується в рамках спільного проєкту ПРООН та Міністерства розвитку громад та територій України за фінансової підтримки уряду Японії. Основною метою є розробка дієвих механізмів для підтримки регіонального розвитку та відновлення країни в умовах війни.
Attached images:
Tags:
regional development Oleksiy̆ Riabykin
Source:
Портал «Децентралізація»
18 December 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 December 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 December 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 December 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...