В Запорізькій області активізувався процес об’єднання сільських територій. Так, мешканці Вознесенської та Костянтинівської сільських рад Мелітопольського району встигли оцінити переваги змін, які приносить із собою децентралізаційна реформа, і заявили про наміри ініціювати процес об’єднання в громаду. 22 березня консультанти Запорізького Офісу реформ спільно з фахівцями з питань децентралізації Запорізької обласної адміністрації та Запорізької обласної ради провели виїзну нараду в Мелітопольському районі.
Відповідно до Перспективного плану формування територій громад, до Вознесенської сільської ОТГ мають приєднатись Новопилипівська та Астраханська сільські ради з адміністративним центром у селі Вознесенка. Громада у такій конфігурації дійсно спроможна, оскільки має чисельність населення понад 8 тисяч жителів, розвинену інфраструктуру: школи, садочки, ФАПи та фінансово спроможний бюджет, який надасть можливість утримувати соціальну інфраструктуру майбутньої ОТГ. Процес дещо затягується через невизначеність Астраханського сільського голови, але вже досягнуто домовленості про співпрацю, готується Меморандум, який буде гарантом партнерських відносин при вже об’єднаній громаді.
Майбутня Костянтинівська сільська територіальна громада, відповідно до Перспективного плану, включає в себе Костянтинівську та Мордвинівську сільську ради з адміністративним центром у с. Костянтинівка. Ця громада також є спроможною.
Основні переваги створення Вознесенської сільської територіальної громади Мелітопольського району під час зустрічі в Мелітопольському районі окреслила регіональний консультант з правових питань Маргарита Трипольська. Зокрема, вона констатувала, що на сьогоднішній день Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зазнав суттєвих змін, і новим об’єднаним громадам не доведеться переживати проблеми перехідного етапу, який мав місце восени-взимку 2015 року. Разом з цим, об’єднання є шансом підвищити фінансову спроможність громади, вийти на новий рівень розвитку.
Про фінансування закладів соціальної сфери та особливості формування бюджету, соціально-економічне обґрунтування доповіла регіональний консультант з питань бюджету Олександра Оляніна. Зокрема, вона зазначила, що готова надати методичну допомогу у розрахунках, надала роз’яснення щодо методики проведення розрахунків медичної та освітньої субвенцій.
Керівники бюджетних установ громади, працівники сільської ради, які стали учасниками зустрічі представниками Запорізького Офісу реформ та фахівцями ОДА і облради, відзначили ефективність такої форми спілкування для подальших процесів з об’єднання в громади. Обидві сторону діалогу висловили впевненість, що взаємодія на всіх етапах стане запорукою найскорішого і найграмотнішого об’єднання в спроможні громади на Мелітопольщині.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...