6 вересня 2024 року відбулася ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція: «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості».
Захід організовано Академією праці, соціальних відносин і туризму (АПСВТ) за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
Конференція об'єднала понад 320 учасників з усієї України: представників органів державної влади, місцевого самоврядування, науковців, профспілок і громадських організацій. Метою заходу було обговорення представниками влади, науковців, інститутів громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування напрямів розвитку муніципальної реформи в Україні відповідно до європейських принципів і стандартів.
Голова Верховної Ради України (ВРУ) Руслан Стефанчук у своєму листі до учасників підкреслив:
«Дослідження проблемних питань реформування місцевого самоврядування в умовах воєнного стану сьогодні є одним з важливих завдань сучасної української науки, адже науково обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення законодавства про місцеве самоврядування можуть бути корисними для народних депутатів при опрацюванні ними відповідних законопроєктів».
Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк додала:
«Ми слідкуємо за результатами опитування територіальних громад, які формують повістку денну нашої роботи. Перед Парламентом України стоять п’ять ключових завдань для продовження муніципальної реформи в рамках Ukraine Facility: питання відповідальності місцевої влади; розподіл повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування; відновлення публічної влади на деокупованих територіях; фінансова децентралізація; адміністрування місцевих податків».
Керівниця Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Майя Гоголадзе наголосила:
«Для нас дуже важливо залучити саме молодих людей до наших проєктів, аби спільно знаходити правильні рішення. Сьогодні перед нами стоїть завдання створити наукову платформу для кращого розуміння сучасного стану законопроєктної роботи з розвитку місцевого самоврядування та вироблення пропозицій щодо вдосконалення муніципального законодавства».
Ректор Академії праці, соціальних відносин і туризму Віктор Сухомлин у своєму виступі зазначив, що «завдяки конференції відбувається тісний взаємозв’язок наукової спільноти з працівниками органів місцевого самоврядування, що дозволяє виявляти найболючіші проблемні питання життя територіальних громад і розробляти науково обґрунтовані пропозиції щодо основних напрямків їх вирішення».
Також під час конференції вже традиційно оголосили результати й нагородили переможців IV Всеукраїнського конкурсу «Краща наукова праця з проблематики муніципального права». Основою тематичних напрямів досліджень вчених стали результати опитування територіальних громад щодо актуальних проблем місцевого самоврядування, яке було проведено напередодні конкурсу.
23 December 2024
Завершення закупівельного 2024 року з...
Експерти Програми USAID DOBRE підготували розʼяснення на тему «Завершення закупівельного 2024 року з урахуванням...
23 December 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 December 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...