ЄС підтримує основні вектори Державної стратегії регіонального розвитку

«ЄС вітає прагнення та зусилля України створити безпечні, економічні та соціальні умови для повернення своїх громадян додому. Тому ЄС підтримує ключові вектори Стратегії, зокрема реінтеграцію ветеранів із сім’ями та відновлення інфраструктури, наголошуючи на забезпеченні вимог безпеки, доступності та врахування інтересів громадян, зокрема вразливих груп».

Про це йдеться у пресрелізі Представництва Європейського Союзу в Україні щодо схваленням Урядом змін до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, оприлюдненому на офіційному сайті.

В повідомленні йдеться, що ЄС надавав підтримку щодо підготовки Стратегії з боку Європейської Комісії, Представництва ЄС та багаторічної програми U-LEAD з Європою з питань відбудови та відновлення, що фінансується ЄС, а також забезпечив комплексну консультативну та експертну допомогу. Значний внесок у оновленні Стратегії було надано Секторальною робочою групою ключових донорів «Децентралізація та регіональний розвиток», в якій співголовують ЄС, Швейцарія та Мініфраструктури.

Затверджуючи Стратегію, Уряд України виконує рекомендації Звіту про розширення 2023 року та індикатор Плану України на 3 квартал 2024 року.

«Прийняття Стратегії є важливим кроком на шляху демократизації та європейської інтеграції України, засадами якого є подальша децентралізація влади, відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях, ефективне багаторівневе врядування та чіткий розподіл повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування (…) У подальшому, слід продовжити роботу над розробкою Плану дій до Стратегії, який має містити конкретні кроки щодо реалізації Стратегії. В ході підготовки цього документу ЄС підтримуватиме активний діалог із Міністерством відновлення та іншими донорами»,- йдеться у повідомленні..

Ремі Дюфло, тимчасово повірений у справах, заступник Голови Представництва Євросоюзу в Україні, зазначив, що Державна стратегія регіонального розвитку є одним із ключових документів для забезпечення сталого розвитку українських регіонів та громад. ЄС також сподівається на подальшу реалізацію рекомендацій останнього Звіту Європейської комісії про розширення з питань регіональної політики, у тісній координації з процесами відновлення і реконструкції, багаторівневого врядування і територіально-орієнтованою регіональною політикою, беручи до уваги різний вплив війни на регіони України.

Нагадаємо, 13 серпня Уряд схвалив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури підготувало інформаційну брошуру (українською, in English), яка допоможе швидко зрозуміти суть оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 років.

Також готується комплекс інформаційно-комунікаційних заходів для найшвидшого приведення у відповідність Державній стратегії регіонального розвитку регіональних стратегій.

14.08.2024 - 10:51 | Views: 1551
ЄС підтримує основні вектори Державної стратегії регіонального розвитку

Tags:

regional development international support

Source:

Read more:

20 December 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 December 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 December 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 December 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...