Під час форуму «Стратегічні пріоритети розвитку освіти Полтавської області», організованого Швейцарсько-українським проєктом DECIDE за сприяння Полтавської ОВА, презентували Стратегію розвитку освіти в регіоні до 2027 року.
У межах заходу учасники обговорили сучасний стан освіти в Полтавській області та як реагувати на нові виклики, що постали через війну. В Стратегії розвитку освіти регіону враховано зміни, спрямовані на подолання наслідків повномасштабного вторгнення рф та поліпшення системи освіти в післявоєнний час.
«Розроблена та затверджена Стратегія розвитку освіти Полтавської області, яку ми створили завдяки експертній підтримці Проєкту DECIDE, визначає не лише бачення, стратегічні та операційні цілі, а й містить уніфіковані критерії та індикатори розвитку освіти. Вони можуть бути використані територіальними громадами під час розробки стратегій, програм розвитку тощо. А також дозволять здійснювати якісний моніторинг розвитку освіти як на рівні регіону, так і на рівні громад та закладів освіти», — акцентував заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.
«Полтавська область стала першою, в якій ми почали розробляти Стратегію розвитку освіти. Проте повномасштабне вторгнення внесло свої корективи в усі сфери нашого життя, освіта також не стала винятком. Постали нові виклики в частині доступу до безпечної освіти, які ми врахувати і зараз ми маємо робочий документ, що відповідає реаліям воєнного часу. Але щоб документ не залишився лише на папері, важливою є участь кожної громади в реалізації Стратегії», — наголосила менеджерка Проєкту DECIDE Валентина Полторак.
Стратегію, розроблену на основі аналізу стану освіти в регіоні як до повномасштабної війни, так і враховуючи її вплив, схвалили рішенням Полтавської обласної ради ще наприкінці 2022 року. Однак у квітні 2024 року документ затвердили у новій редакції. До нього додали напрям щодо національно-патріотичного виховання, а також заходи щодо подолання освітніх втрат учнів тощо.
Нині на Полтавщині функціонують 584 заклади дошкільної освіти, 503 заклади загальної середньої освіти, 33 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, 25 закладів фахової передвищої освіти та 8 закладів вищої освіти.
Більше про стан освіти в області дивіться в інфографіці.
«Безпека, якість та доступність освіти — це ті завдання, над якими ми активно працюємо сьогодні, залучаючи й міжнародних партнерів. Одними із пріоритетних напрямів нашої роботи є забезпечення безпекових умов та психологічна підтримка учасників освітнього процесу, подолання освітніх втрат та ефективне впровадження військово-патріотичного виховання, що, власне, й прослідковується у Стратегії», — говорить директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський.
Робоча група Полтавської ОВА з розробки документа працювала протягом більш ніж 1,5 року. Експерти DECIDE підтримували весь цикл розробки стратегічного документа. Розроблення Стратегії відбувалось на основі методології Results-Based Management — планування на основі принципів управління, орієнтованих на результат.
«Ми вже бачимо роботу в межах реалізації Стратегії за всіма цілями. До прикладу, 94% шкіл вже мають укриття. Актуальними є й цілі стосовно інтеграції ВПО, адже у порівнянні з 2021-2022 н.р. кількість учнів з-поміж ВПО збільшилась майже на 5 тисяч. У 2022 році ми спостерігали суттєве скорочення можливостей громад, що було пов’язано із широкомасштабною війною, однак вже у 2023 році ситуація змінюється», — зазначила національна експертка проєкту DECIDE Марія Міщенкова.
Серед основних цілей Стратегії:
Детальніше про цілі стратегії дивіться в інфографіці.
Реалізація Стратегії розвитку освіти Полтавської області розрахована на період 2023-2027 років.
Ознайомитись зі Стратегією можна за посиланням.
Attached images:
Attached files:
Tags:
Область:
Полтавська областьSource:
Проєкт DECIDE
13 January 2025
У Камʼянці-Подільському відбулася шоста стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів
У Камʼянці-Подільському відбулася шоста...
Основна тема зустрічі – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької...
13 January 2025
На своєму місці. Випуск 5. Нікольська громада втратила територію, але не віру в перемогу
На своєму місці. Випуск 5. Нікольська громада...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Нікольську територіальну громада Маріупольського району Донецької області. З...
13 January 2025
Актуальні питання складання розпорядниками...
На початку нового 2025 бюджетного року розпорядники коштів місцевих бюджетів традиційно складатимуть річну фінансову...
13 January 2025
Національний проєкт «Пліч-о-пліч»: Василівська...
Загальнонаціональний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» об’єднав Василівку та Хотин. Керівники міських громад...