24 травня у Збаразькому замку Швейцарсько-український проєкт UCORD, у співпраці з Агенцією регіонального розвитку в Тернопільській області та за сприяння Тернопільської обласної військової адміністрації, провів форум «Креативна економіка VS культурна спадщина: як монетизувати культуру».
Це перший із серії форумів, присвячених темам розвитку культурної політики, багатостороннього діалогу та посилення соціальної згуртованості. Підтримка саме цих напрямків розвитку українських областей доповнює завдання проєкту у підсиленні державної регіональної політики, у тому числі через розвиток агенцій регіонального розвитку по стандартах ЄС, а також підтримці секторів водопостачання, водовідведення та управління відходами.
Наступні культурні форуми відбудуться у всіх партнерських областях проєкту – Вінницькій, Сумській, Хмельницькій, а також Волинській та Одеській.
Особливістю форуму у Тернопільській області був повністю офлайн-формат. Учасники та спікери із шести партнерських областей UCORD зібралися разом у Збаразькому замку, щоб опрацювати нові формати в українській культурі, ознайомитися із успішними кейсами та переосмислити українську культурну спадщину як основу креативної економіки та стимул до сталого економічного зростання.
На основі реальних успішних кейсів, представлених під час форуму, можемо сформувати рецепт-конструктор успіху культурної ініціативи, яка має на меті не лише стати економічно вигідною, а й стимулювати економіку усього регіону:
Окрім того, уваги учасників не оминули і виклики переформатування підходів до культурної спадщини. Тут спікери запропонували набір ключових тез, які можемо розглядати як відкриті питання, які ще потребують рішень, або ж цікаві факти, які можуть стати основою для майбутніх рішень:
Загалом, форум «Креативна економіка VS культурна спадщина: як монетизувати культуру» зміг стати платформою для мережування, обміну досвідом та діалогу задля спільного пошуку відповідей на питання: як поєднати культурну спадщину, традиції та дозвілля - і винести це у креативну економіку України?
Важливим елементів діалогів про культуру стала й наша українська ідентичність у часи жорстокої та несправедливої війни проти України.
«У такий непростий для нас час, ми шукаємо сенсу, діалогу, спільної мови, щоб підтримати українську ідентичність - саме те, що ворог прагне знищити. Тому сьогодні ми говоримо про те, як оживити нашу спадщину та пам'ятки через державну політику та згуртування українців», - зазначив заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Віктор Устенко на відкритті форуму.
Керівниця проєкту UCORD Марина Бриль у своєму вітальному слові сказала:
«Знаходячись сьогодні у історичному замку Збаража, не можу не думати про те, як кожен українець зараз дихає своєю історією. Наша історія – це наша ідентичність, навколо якої ми об’єднуємося та гуртуємося через діалог».
Діалог – центральний інструмент у виконанні завдань Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, який втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва компанією NIRAS Sweden AB.
26 December 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 December 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 December 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 December 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...