28 May 2024
Децентралізація
Місцева влада може звільняти підприємства на прифронтових територіях від місцевих податків - рішення Уряду
Місцева влада може звільняти підприємства на прифронтових територіях від місцевих податків - рішення Уряду

12 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку, що визначає механізм надання додаткових дотацій місцевим бюджетам.


Через постійні обстріли на прифронтових територіях часто пошкоджується майно підприємств, які є платниками місцевих податків.

Тепер місцева влада зможе звільняти у 2024 році бізнес від податку за землю, податку на нерухоме майно і єдиного податку. А Уряд компенсуватиме місцевим бюджетам недоотримані кошти із державного бюджету.

У Мінреінтеграції повідомили, що йдеться про території, на яких ведуться (велися) бойові дії, згідно з затвердженим Міністерством Переліком. Таке рішення необхідне, зокрема, для бізнесу Харківщини, яка зазнає значної шкоди через невибіркові обстріли рф.

У Міністерстві фінансів зазначають, що загальний обсяг додаткової дотації на 2024 рік складає 33,4 млрд грн, з яких 19,3 млрд грн вже розподілено між місцевими бюджетами.

Залишок у розмірі 14,1 млрд гривень тепер може бути використаний для компенсації зменшення надходжень від ширшого переліку основних місцевих податків у порівнянні з попереднім роком. Це включає у тому числі податок на нерухомість, плату за землю та єдиний податок.

Така підтримка дозволить забезпечити фінансову стабільність для громад та підприємств, що знаходяться в особливо складних умовах внаслідок війни.

Відповідний проєкт акта розробило Міністерство фінансів України за результатами наради, проведеної Віцепремʼєр-міністеркою Іриною Верещук на виконання доручень Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

 

 
Views: 621
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: budget
Read more: