12 April 2024
Logo slogan
У Дії з’явилася мапа укриттів: знайти безпечне місце можна в кілька кліків
У Дії з’явилася мапа укриттів: знайти безпечне місце можна в кілька кліків

Відтепер у застосунку Дія можна в кілька кліків знайти найближче укриття, переглянути про нього інформацію та прокласти маршрут. Так українці зможуть швидко знаходити безпечне та зручне місце під час повітряних тривог.


«З початку повномасштабного вторгнення ми адаптувалися до умов воєнного часу та майже щотижня запускали в Дії найнеобхідніші послуги для українців. Зокрема, єДокумент, військові облігації, єВідновлення, Дія.TV та Дія.Радіо тощо. Загалом у застосунку доступні понад 30 сервісів, а на порталі Дія — більш ніж 100 послуг. Кожен сервіс став реакцією на виклики реальності. За цим же принципом восени ми запустили Мапу пунктів незламності. Тепер додали й укриття, щоб українці в кілька кліків могли знайти безпечне місце під час повітряної тривоги», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

На інтерактивній мапі також можна переглянути адресу, вид, рейтинг, фото укриття та інформацію про доступ. А ще дізнатися, скільки людей воно вміщує. Крім того, у застосунку можна оцінити стан укриття, залишити відгук, повідомити, якщо воно зачинене, чи поділитися локацією з родичами або друзями.

«Сьогодні майже 84% з понад 60 тисяч укриттів на підконтрольній Україні території відповідають нормам. На момент початку повномасштабного вторгнення цей показник був втричі меншим. Водночас наявна кількість захисних споруд все ще недостатня. Адже може вмістити лише близько половини населення України, тому робота щодо збільшення їх кількості триває. Фахівці ДСНС та працівники поліції проводять моніторинг та щоквартальні обстеження, щоб мати завжди актуальні дані щодо стану укриттів і головне –  їхньої доступності для населення. Зокрема, наприкінці 2023 року кількість укриттів, які відповідають усім нормам, збільшилася на майже 2 тисячі», – наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Щоб знайти найближче укриття у Дії:

  • авторизуйтеся у застосунку;
  • натисніть на розділ Незламність;
  • оберіть категорію —  Укриття;
  • натисніть кнопку — фільтрувати, якщо хочете вказати необхідні параметри. Наприклад, ви шукаєте укриття для людей з інвалідністю;
  • оберіть потрібне укриття на мапі, перегляньте інформацію про нього та прокладіть маршрут.

 

 

«Знання про найближче укриття, де можна перечекати повітряну тривогу, критично важливі для всіх мешканців України вже два роки поспіль. Особливо – для родини з дітьми, людей похилого віку та людей із інвалідністю. Пишаюсь тим, що Фонд Східна Європа у межах швейцарсько-української Програми EGAP долучився до запуску мапи укриттів в Дії. Це – черговий приклад гарної синергії зусиль міжнародних донорів, держави та громадського сектору», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа

У Дії також можна завантажити мапу вашої області. Для цього треба перейти у розділ Незламніть і натиснути — Завантажені мапи. Це дозволить шукати укриття, навіть якщо у вас не буду зв’язку чи інтернету.

«З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» налагодив міцні стосунки з Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Партнерство з ДСНС дозволило створити єдину Інформаційну систему «Облік і візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту» (Базу даних укриттів), що візуалізує майже 60 000 об’єктів укриття по всій Україні. Ця інноваційна Інформаційна система інтегрована в екосистему цифрового застосунку «Дія» для того, щоб допомогти українцям знати: де знаходяться укриття і як отримати до них доступ, а це, своєю чергою, може врятувати їхні життя. Ця ініціатива - одна з кількох ініціатив USAID та Проєкту «ГОВЕРЛА», спрямованих на підтримку цифрової трансформації України задля підвищення ефективності державного управління та розширення доступу громадян до ефективних державних послуг», — зазначив керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам.

Зверніть увагу: укриття в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях недоступні в застосунку з міркувань безпеки. Їхні адреси можна дізнатися в органів місцевого самоврядування.

 

 


Послугу розроблено Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ та ДСНС, за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» (в частині створення інформаційної системи обліку укриттів), а також швейцарсько-української Програми EGAP Фонду Східна Європа (щодо інтеграції інформаційної системи з Дією).

Views: 8600
Related news: safety
Read more: