15 July 2024
Децентралізація
Радимось з громадою: чому важливо залучати жителів до прийняття рішень у громадах
Радимось з громадою: чому важливо залучати жителів до прийняття рішень у громадах

Як залучити людей до процесів у громаді? Як організувати залучення громадян із дотриманням правил безпеки в умовах війни? Де знайти дієві інструменти для залучення людей у громаді? Про це говорили під час панельної дискусії на тему: «Радимось з громадою: дорадницький підхід у консультаціях із громадськістю», яку організувала Програма USAID DOBRE. Крім того, під час заходу був презентований посібник з організації консультацій із громадськістю в територіальних громадах, створеного за результатами роботи Програми.


«У посібнику зібрано семирічний досвід роботи Програми USAID DOBRE із громадами. Зараз, у воєнний час, реальність змінилась у порівнянні з мирним. У громадах можуть бути обмеження щодо залучення громадян через безпекову ситуацію або обмежений бюджет, або тому що швидко треба закуповувати речі й немає часу радитись. Зрозуміло, що війна триває, але ми навчилися працювати в новій реальності. Нас чекає непросте відновлення. Цей посібник на часі, бо він дає інструменти місцевій владі для роботи з мешканцями, аби бути єдиним цілим, щоб процес відновлення враховував думку громади», – зазначив Марат Кюрчевський, керівник програм із розвитку місцевого самоврядування та децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 

Виклики воєнного часу диктують вимоги в тому, які інструменти використовувати та з якими обмеженнями. За словами Максима Бурдавіцина, заступника керівника Програми USAID DOBRE, дієві раніше соціологічні дослідження зараз можуть не бути такими ефективними через те, що в громадах багато ВПО, а місцеві могли виїхати через війну.

«Програма USAID DOBRE є комплексною і має багато напрямків, та всі поєднані між собою одним ключовим напрямком під назвою «залучення громадян». Основна ідея, яку закладали в тому числі й донори Агентства США з міжнародного розвитку, коли ми тільки починали в 2016 році, – це об’єднати, залучити й не планувати будь-який розвиток без залученості. Усі інструменти, описані в посібнику, ми пропрацювали й підтвердили їхню дієвість у наших партнерських громадах», – зазначив він.

 

 

Посібник, який презентувала Програма USAID DOBRE, допоможе представникам місцевого самоврядування знайти інструменти для залучення громадян. Завдяки цьому громади зможуть більше ефективно визначати потреби та залучати необхідні ресурси.

«Наші люди дуже творчі, але не завжди це проявляється відразу: до творчості ще потрібно докопатись, як до корисних копалин. Посібник – це своєрідна методичка для тих, хто буде займатись добуванням цих корисних копалин у громадах. Часто перший зріз інформації дуже стандартний, і ми чуємо одне й те ж. Наприклад, з’явилась певна «мода», тренд і люди її підхоплюють замість того, аби шукати власну потребу. Або під час обговорення у громаді тон задають один чи декілька лідерів. Якщо ж ми «доберемося» до інших людей, то зможемо почути й їхні ідеї. Найбільш цікаві ідеї, які можуть стати стартовими точками для реалізації цікавих нестандартних проєктів, зазвичай з’являються наприкінці, коли слово надається людям, які не мають виражених лідерських, ораторських здібностей», – поділився досвідом Микола Гоманюк, кандидат соціологічних наук, соціолог, експерт із питань залучення громадськості, автор посібника.

 

 

Завантажити посібник можна на сайті Українського кризового медіа-центру та у бібліотеці порталу «Децентралізація» (ЗАВАНТАЖИТИ PDF, 5,6 МБ).

Більше фото з презентації

Views: 981
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: participation of citizens
Read more: