На форумі в Івано-Франківську презентували Стратегію розвитку освіти регіону на найближчі роки (документ)

У межах форуму «Освіта Івано-Франківської області: розвиток в умовах війни», який відбувся 29 червня в Івано-Франківську, обговорили виклики для освіти регіону, спричинені повномасштабною війною, а також презентували Стратегію розвитку освіти на 2023-2027 роки.


За статистикою, у 587 закладах загальної середньої освіти Івано-Франківської області навчаються 161 000 учнів та учениць. Ще 466 закладів дошкільної освіти регіону відвідують 36 000 вихованців. Наразі тимчасово перебувають за кордоном майже 12 000 дітей шкільного віку – це 7% від загальної кількості.

Крім того, з початку повномасштабної війни в області значно збільшилася кількість внутрішніх переселенців. Так, тут налічується 4 300 школярів-ВПО та 1 398 дітей, які відвідують дитсадки. Більше даних – у спеціальній інфографіці.

Учасники та учасниці форуму не лише обговорили сучасний стан освіти Івано-Франківської області та як реагувати на низку викликів, які ставить перед нами повномасштабна війна, а й ознайомилися із конкретними кроками, щоб їх подолати. Йдеться про Стратегію розвитку освіти Івано-Франківської області на 2023-2027 роки та план заходів з її реалізації, яку розробив Департамент освіти і науки Івано-Франківської ОВА за підтримки експертів швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».
Ознайомитися із документом можна за цим посиланням.

«Сьогодні ми продовжуємо говорити про розвиток освіти, адже освіта – це про наше майбутнє. Від того, яку освіту отримують діти сьогодні, залежатиме соціально-економічний розвиток кожної громади, області  та країни у найближчі 15-20 років. Розроблена Стратегія – це реальний план дій, який дасть можливість створити можливості для учнів мати доступ до якісної освіти. Важливо створити умови для реалізації потенціалу молоді не закордоном, а у рідній громаді чи області. Щоб документ не залишився лише на папері, важливою є ваша участь кожної громади у реалізації цієї стратегії», – наголосила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE та заступниця голови ГО DOCCU.

 

 

Стратегія та план заходів з її реалізації спрямовані на подолання наслідків

повномасштабного російського вторгнення на територію України та розвиток системи освіти в повоєнний період.

Зокрема, у документі пропонується вирішення таких проблем різних рівнів освіти:

  • переповнення закладів дошкільної освіти та тимчасове скорочення контингенту вихованців ЗДО в умовах війни;
  • погіршення якості шкільної освіти в умовах карантину та повномасштабної війни, зокрема нижча якість освіти у сільській місцевості, ніж у міській;
  • недостатнє матеріально-технічне забезпечення ЗПО, зокрема недоступність позашкільної освіти у сільській місцевості;
  • застаріла матеріально-технічна база закладів освіти;
  • необхідність підвищення якості та конкурентоспроможності професійної (професійно-технічної) освіти.

Більше про стратегічне бачення розвитку освіти Івано-Франківщини – ось тут.


 

У форумі також взяли участь міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

«Освіта пріоритезується в державі. Сьогодні вона є пріоритетом номер два після оборони України. Я переконаний, що цю війну ми завершимо Перемогою добра над злом, після чого освіта стане пріоритетом номер один. Освіта – це те, що буде забезпечувати розвиток України. Трансформація охопить усі її напрями: від дошкільної до вищої освіти. Візію сформували, тепер переходимо на експертний рівень. Ми запрошуємо всіх до діалогу і очікуємо, зокрема, на залученість та активність територіальних громад», – зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

 

 

Світлана Онищук, голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації, подякувала освітянам регіону за роботу:

«Ми живемо в дуже складний час. І хоч у нас тиловий регіон, але "добрий" тил – "добрий" фронт. Хочу подякувати освітянам Прикарпаття. Ви вкладаєте душу в роботу, дбаєте про всіх дітей та їхню безпеку. Пам'ятаю, як важко суспільству було прийняти позицію, що 1 вересня 2022-го всі підуть до школи. Але своєю працею ви переконали, що школа працюватиме очно і вона буде безпечною для кожної дитини».

 

 

Нагадуємо, що ознайомитися із Стратегією розвитку освіти Івано-Франківської області на 2023-2027 роки та планом заходів з її реалізації можна за цим посиланням.

Запис трансляції форуму доступний на Facebook та YouTube.

06.07.2023 - 15:16 | Views: 2533
На форумі в Івано-Франківську презентували Стратегію розвитку освіти регіону на найближчі роки (документ)

Attached images:

Tags:

education

Область:

Івано-Франківська область

Source:

Read more:

02 January 2025

Децентралізація: пріоритети 2025

Децентралізація: пріоритети 2025

Серед пріоритетів Міністерства розвитку громад та територій України на 2025 рік - підтримка та розвиток громад та...

02 January 2025

Уряд розширив повноваження Міністерства розвитку громад та територій України

Уряд розширив повноваження Міністерства...

Кабінет Міністрів України доповнив та розширив перелік завдань Міністерства розвитку громад та територій. Відповідна...

02 January 2025

Відродження гончарства на Запоріжжі та реабілітаційний центр на Львівщині: учасники конкурсу Громада на всі 100

Відродження гончарства на Запоріжжі та...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

01 January 2025

Децентралізація: найважливіше за грудень

Децентралізація: найважливіше за грудень

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підсумовує ключові події минулого місяця. Ми розповідаємо про...