Порція польсько-швейцарського досвіду – Голобській громаді

3-денна школа лідерів партиципації», що завершилася учора, 17 лютого, дала поштовх до роздумів і правильних висновків. Цей проект, що реалізується польськими партнерами з Фундації ініціатив менеджерських (Люблін, РП) та ВОГО «Асоціація регіонального розвитку», має просте призначення: поширити в Україні, зокрема Голобській територіальній об’єднаній громаді Ковельського р-ну, котра стала першою у цьому напрямку, найкращий європейський досвід дійсно демократичного управління.

Директор управління неінвестиційних проектів Адміністрації Любліна, експерт у проекті Кшиштоф Лонтка наголошував під час численних зустрічей, що така модель ґрунтується на веденні суспільного діалогу і створенні суспільних політик на підставі наукової оцінки задоволення мешканців життям у громаді. Все насправді просто: експерти, спілкуючись із мешканцями, виявляють проблеми, які стають предметом для дискусій із кінцевим вирішенням.

Партиципаційна ментальність досить проста – навчитися чути людей і прислухатися до їхньої думки.

Президент Асоціації регіонального розвитку Анатолій Пархом’юк каже, що ми, очевидно, в силу заполітизованості, звинувачуємо в усіх бідах кого завгодно, але тільки не самих себе. А такий метод дослідження дасть можливість виявити реальні проблеми, які стримують розвиток громади.

Серед учасників заходу – голова Голобської селищної ради Сергій Гарбарук, працівники ради та виконкому ОТГ, представники громадських організацій та активістів об’єднаної громади.

Крім того, для учасників провели майстер-класи з механізмами та техніками громадських консультацій, а також соціологічними інструментами у цій сфері. Додатковою складовою зустрічей стало обговорення проведення досліджень якості життя мешканців.

У результаті обрали склад робочої групи, куди увійшли найактивніші учасники тренінгів. Вони й співпрацюватимуть з експертами Фонду менеджерських ініціатив у подальшій реалізації запланованого.

Варто також наголосити, що цей проект – то результат постійної партнерської співпраці Асоціації регіонального розвитку та Фундації менеджерських ініціатив Любліна. І напередодні була дводенна поїздка голів об’єднаних громад Волині (Устилузького міського – Віктора Поліщука, Зимніського сільського голови В’ячеслава Католика, Смолигівського – Галини Прус та також Голобського селищного – Сергія Гарбарука), ініційована  Анатолієм Пархом’юком.

Тоді голови перших ОТГ нашого краю взяли участь у конференції, що відбулася у Любліні і стала підсумком реалізації проекту «Зміцнення партиципаційної демократії на Люблінщині». До речі. Цей досвід свого часу поляки запозичили у колег зі Швейцарії, давно й успішно реалізовують його у своїх ґмінах і от уже готові ділитися напрацюваннями з українськими партнерами.

Область:

Волинська область

Source:

Офіс реформ

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 September 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 September 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 September 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 September 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...