U-LEAD навчає освітні заклади громад фінансовій автономії
Інформаційну сесію, присвячену фінансовій автономії освітніх закладів, організували для громад Харківщини. Говорили також і про бухгалтерське обслуговування автономних закладів освіти та особливості трудових відносин з працівниками освітніх закладів в умовах воєнного стану.
Переваги фінансової автономії закладів освіти вже не викликають жодних сумнівів, враховуючи позитивний практичний досвід окремих громад. Так уважає Сергій Дятленко, експерт U-LEAD з питань освіти.
Він наголошує, що фінансова автономія спрямована саме на підвищення ефективності видатків на освіту, а не на зменшення їхнього обсягу:
“Серед її переваг — можливість економії на комунальних платежах. Наприклад, заклад освіти може укладати угоди з постачальниками послуг напряму й обирати найвигідніший варіант, самостійно знаходити підрядників та здійснювати закупівлі. А також можна впроваджувати сучасніші програмні продукти, особливо у сфері бухгалтерії, спрямовувати кошти на надбавки та премії персоналу, залучати додаткові ресурси на розвиток тощо. Керівник закладу може самостійно визначати пріоритетність питань, що потребують вирішення,” - зазначив Сергій Дятленко.
За словами радниці з питань муніципальних фінансів та управління Марини Гончаренко, держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти згідно з Законом України «Про освіту», стаття 23. Чинною законодавчою базою основні аспекти автономії вже передбачені. Однак повноцінному її впровадженню перешкоджають управлінські структури, що побоюються втратити вплив на розподіл бюджетних коштів, а також не вистачає директорів, які готові взяти на себе відповідальність.
“Усвідомлення безумовної організаційної та економічної ефективності фінансової автономії, навіть в умовах воєнного стану, є першим кроком до створення ініціативної групи в громаді та прийняття рішення місцевою радою про впровадження фінансової автономії у закладах освіти”, - підсумувала Марина Гончаренко.
На інформаційній сесії також обговорювали підвищення ефективності використання бюджетних коштів, збільшення прозорості та публічності фінансування освіти, залучення додаткових фінансів і посилення колективної та індивідуальної відповідальності керівників за використання фінансових ресурсів.
Захід відбувся на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Харківській області.

Share the news:
14 April 2025
Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?
Розробка місцевого плану управління відходами:...
Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...
14 April 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...
14 April 2025
Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»
Замість листів співчуття - справжня допомога:...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...
11 April 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...
11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...