Представникам громад Дніпропетровської області презентували «дорожню карту» роботи з переселенцями

«Дорожня карта» для внутрішньо переміщених осіб – це один з інструментів, який допомагає в інтеграції зазначеної категорії осіб у громаду.

Експерти U-LEAD допомагають громадам налагодити взаємодію з переселенцями, інформуючи уповноважених осіб місцевого самоврядування по роботі з переміщеними особами про основні кроки щодо отримання адміністративних, соціальних, освітніх та медичних послуг.

Зокрема, експерти U-LEAD нагадують представникам громад про наступне:

  • внутрішньо переміщена особа користується більшістю послуг, незалежно від місця реєстрації, оскільки вони мають екстериторіальний характер;
  • кожна людина має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Органи місцевого самоврядування, в межах своєї компетенції, забезпечують надання медичних послуг для ВПО у комунальних закладах охорони здоров’я, які знаходяться у відповідному населеному пункті;
  • програма «Доступні ліки», яка діяла до війни, працює і сьогодні. Незалежно від місця проживання, визначені категорії можуть отримати необхідні препарати безкоштовно.

«Маючи умовну дорожню карту з основними кроками та послугами для ВПО, представники ОМС зможуть ефективніше допомагати людям, які приїжджають в громади, рятуючись від війни. В межах територіальної громади, ВПО має отримати максимальний перелік послуг, а для цього необхідно інформувати переселенців про те, на які з них вони мають право згідно з чинним законодавством, та допомагати у їх реалізації», - зазначив Валерій Мікуліч, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області.

Про «дорожню карту» роботи з переселенцями йшлося під час інформаційної сесії для представників громад Дніпропетровщини, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

«Дніпропетровщина прихистила більше 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і сьогодні у нас немає жодної громади, яка б не прихистила у себе людей, що постраждали від воєнних дій російських агресорів. Крім людей, які переїхали до нашої області з інших регіонів, наші територіальні громади також приймають і мешканців Дніпропетровської області, які переїжджають з уражених війною громад в безпечніші місця. Така міграція передбачає особливу увагу органів місцевого самоврядування до потреб нових мешканців та зумовлює формування місцевих планів забезпечення ВПО усім необхідним. А для цього важливо відпрацювати такий алгоритм дій, щоб усі залучені до цього процесу служби та організації працювали чітко, злагоджено та стабільно», - зазначила Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

19.09.2022 - 12:02 | Views: 2534
Представникам громад Дніпропетровської області презентували «дорожню карту» роботи з переселенцями

Tags:

social services

Область:

Дніпропетровська область

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 November 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 November 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 November 2024

Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%

Public support to decentralisation reform in...

Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...

19 November 2024