У Знам’янській громаді прийняли програму фінансування тероборони та заходів нацспротиву

У Знам’янській міській територіальній громаді прийняли Програму заходів національного спротиву на 2022 рік. Цим документом забезпечується виконання заходів підготовки громади до оборони та життєдіяльності в особливий період, відповідно до законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про основи національного спротиву», «Про забезпечення прав і свобод внутрішнього переміщених осіб».

Як розповіла Олена Лепетко, начальниця фінансового управління Знам'янської міської ради, під час розробки місцевої програми та необхідних для її реалізації документів виникало багато питань щодо актуальної законодавчої бази.

- Нам не доводилося стикатися з питаннями фінансування тероборони, організовувати харчування переселенців, фінансувати інші видатки, пов'язані з війною. Можливість отримати експертні консультації та роз'яснення суттєво полегшувала роботу фахівців нашої ради, оскільки в зв'язку із військовими діями набули чинності закони та постанови, з якими раніше не мали справу. Все нове, часто доводиться читати між рядків. Експерти U-LEAD надали нам систематизовану та добре структуровану інформацію, алгоритми дій фінансового органу в надзвичайних умовах, - розповіла Олена Лепетко. І додала, що в разі виникнення сумнівів разом із експертами знаходили найбільш ефективне та раціональне рішення.

За словами керівниці фінансового органу гроші з місцевого бюджету на виконання заходів програми виділяються поетапно, рішення приймаються на сесіях.

- З місцевого бюджету буде профінансовано створення продовольчого і матеріального резервів громади, придбання необхідних речей для сил опору та добровольчих формувань, забезпечення функціонування критичної інфраструктури, облаштування блокпостів, захисних споруд тощо. Також передбачені видатки на перевезення бійців добровольчих формувань та волонтерів, евакуацію жителів громади у більш безпечні місця, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання. І ряд інших заходів, спрямованих на оборону та забезпечення життєдіяльності громади в особливий період, - сказала начальниця фінансового управління.  

Команда Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області продовжує консультувати представників громад регіону щодо актуальних питань функціонування та забезпечення діяльності у період бойових дій.

-  Експерти U-LEAD продовжують вивчати запити громад та надавати експертні консультації, адаптовані до роботи у нинішніх умовах. Питання ключових змін трудового законодавства, фінансового забезпечення добровольчих формувань та ВПО, виділення грошей з місцевого бюджету на потреби сил спротиву та волонтерів, створення матеріального резерву громади є найбільш запитуваними та важливими. Адже громадам необхідно діяти в рамках законодавчого поля та дотримуватися процедури прийняття рішень, - зазначив Олег Яременко, керівник Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області.

Він підкреслив, що з 24 лютого радники РО провели понад сто консультацій, а з квітня проводять на запит громад інформаційні сесії. Оскільки громади Кіровоградської області сьогодні приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб з інших територій, де тривають воєнні дії, то найближчим часом плануються інфосесії щодо організації роботи органів місцевого самоврядування щодо реєстрації та видачі довідок, працевлаштування та інтеграції ВПО, а також інших питань.

Tags:

war stories war

Область:

Кіровоградська область

Громади:

Знам’янська територіальна громада

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

07 July 2024

Громади Волині, Рівненщини, Харківщини, Одещини та Херсонщини співпрацюватимуть з громадами Литовської Республіки

Громади Волині, Рівненщини, Харківщини, Одещини...

Церемонія підписання договорів про співробітництво відбулася в рамках Форуму громад «Реформи. Децентралізація....

07 July 2024

Енергетична стійкість: бізнесу – дешеві кредити, громадянам – безвідсоткові кредити, ОСББ – безповоротні гранти

Енергетична стійкість: бізнесу – дешеві...

Програми з енергогенерації, децентралізацію енергетики та збільшення потужностей обговорили учасники розширеного...

07 July 2024

«Ми хочемо, щоб діти почувалися безпечно». Як у Білгород-Дністровській громаді працюють зі шкільними укриттями

«Ми хочемо, щоб діти почувалися безпечно». Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Перший шок минув. Тож у перше літо після початку повномасштабного вторгнення...

06 July 2024

Міжнародні партнери допомогли відновити головний корпус Одеської академії неперервної освіти

Міжнародні партнери допомогли відновити...

Завдяки зусиллям Швейцарсько-українського проєкту DECIDE та підтримці Посольства Швейцарії в Україні вдалося...