Уряд працює над тим, щоби процес відновлення інфраструктури, зруйнованої та пошкодженої внаслідок збройної агресії рф, розпочався якнайшвидше. Відтак на засіданні Кабінету Міністрів України 19 квітня були прийняті розроблені Мінрегіоном постанови, необхідні для організації робіт та проведення демонтажу зруйнованих будівель і споруд, повідомляє пресслужба Мінрегіону.
«Хоча на території України тривають бойові дії, нам важливо вже зараз розпочати відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури у звільнених областях. Зокрема, житлових будинків, шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури. Ухвалені сьогодні постанови дозволять прийняти обґрунтовані рішення щодо відновлення пошкоджених об’єктів або їх демонтажу, а також спростити процедуру експертизи проєктної документації та пришвидшити розроблення проєктів відновлення пошкоджених об’єктів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Відтак постановою «Про затвердження Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії рф, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд» передбачається:
У свою чергу постанова «Про затвердження порядку виконання робіт по демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів» надає механізм виконання робіт з демонтажу пошкоджених або зруйнованих будівель і споруд або їх частин, на підставі рішень, прийнятих за результатами технічного обстеження.
Зокрема, документ визначає:
Також Уряд вніс зміни до Порядку затвердження проєктів будівництва і проведення їх експертизи, які спрощують процедуру експертизи проєктної документації та пришвидшують розроблення проєктів з відновлення об’єктів.
Зокрема, відповідний проєкт постанови передбачає за рішенням проєктувальника за погодженням із замовником можливість розробляти проєкти будівництва з капітального ремонту пошкоджених внаслідок воєнних дій об’єктів (незалежно від класу наслідків (відповідальності), у складі дефектного акту, пояснювальної записки та кошторисної документації.Крім того, документ визначає, що під час дії воєнного стану обов’язковій експертизі підлягають проєкти будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 1 млн грн.
Share the news:
18 November 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...
18 November 2024
Перші 25 громад стали партнерами програми Polaris
Перші 25 громад стали партнерами програми...
25 громад з 11 областей вже стали партнерками шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого...
18 November 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень
Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
15 November 2024
Шведський Бурльов та український Златопіль — міста-побратими
Шведський Бурльов та український Златопіль —...
Місто Златопіль - центр Певомайської громади на Харківщині, та шведський муніципалітет Бурльов познайомилися завдяки...