01 March 2024
Logo slogan

У складі урядового пакету реформ, направленого до парламенту – законопроект з децентралізації повноважень ДАБІ, - Геннадій Зубко

Уряд вніс на розгляд Верховної Ради України законопроект, який передбачає децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Ключовим для нас завданням у будівельній галузі є спрощення дозвільних і погоджувальних процедур у будівництві, децентралізація повноважень у цій сфері, створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Внесений законопроект спрямований саме на це», - прокоментував Геннадій Зубко.

За його словами, працюючи над законопроектом, Мінрегіон передбачив норми, які дають можливість створення органів архбудконтролю у складі органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій. З прийняттям цього закону, повноваження з видачі дозвільних документів, здійснення архбудконтролю та прийняття в експлуатацію об’єктів передаються на місцевий рівень.

«Це дуже важливо. На місцях така робота буде значно ефективнішою. Ми на це сподіваємося. Хто, як не органи місцевого самоврядування спільно з громадами, краще дбатимуть про те, що і де будувати, чи якої якості об’єкт вони приймають в експлуатацію на своїй території», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Окрім іншого, законопроект удосконалює процедури подання декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для їх повернення та скорочує термін видачі технічних умов з 15 до 10 робочих днів. Також встановлюється вичерпний перелік документів, що подаються для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

У Мінрегіоні повідомили, що прийняття цього закону та імплементація його норм на місцях сприятиме також підвищенню показників України у рейтингу «Doing Business» та виконанню Попередніх заходів Програми (Матриці) Другої позики Світового банку на політику розвитку (ППР-ІІ). Його з нетерпінням очікують місцеві органи влади.

Профільний парламентський комітет вже розглянув проект закону та рекомедуватиме парламенту розглянути його в першому читанні для прийняття за основу.

Share the news:

Read more:

01 March 2024

Програма USAID DOBRE допоможе 15 комунальним підприємствам у партнерських громадах: список переможців

Програма USAID DOBRE допоможе 15 комунальним...

Для підвищення ефективності фінансового управління в територіальних громадах Програма USAID DOBRE провела конкурсний...

01 March 2024

Децентралізація: найважливіше за лютий

Децентралізація: найважливіше за лютий

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки місяця, що минув. Говоримо про важливі рішення,...

29 February 2024

Як відновлюється життя на узбережжі Дніпра після окупації та повені. Інтерв'ю начальника Дар’ївської ВА

Як відновлюється життя на узбережжі Дніпра...

Анатолій Дідур, колишній місцевий підприємець та волонтер, хоче зробити свою громаду кращою на Херсонщині і одною з...

29 February 2024

Specificities of document workflow organisation in military administrations at communities’ level

Specificities of document workflow organisation...

The Council of Europe within its Programme “Strengthening Good Democratic Governance and Resilience in Ukraine” in...