05 April 2025
Decentralization

Володимир КУЛІШ: «Влада — це копітка робота із забезпечення добробуту громад»

Десять територіальних громад Буковини вже втілюють реформу місцевого самоврядування. Вони об’єдналися і на чергових виборах першими обрали голів і депутатський корпус. Проте вийти на прямі відносини з держбюджетом поки що не можуть, бо не відповідають (частково чи повністю) перспективному плану формування територіальних громад, затвердженому Чернівецькою облрадою і скорегованому Кабміном. 

Чи залишаться громади, що зважилися на реформу, сам на сам з фінансовими проблемами? Яка ідеальна модель взаємин між центром і об’єднаною громадою? Відповіді на ці актуальні для країни питання — в розмові з першим заступником голови Чернівецької облдержадміністрації Володимиром КУЛІШЕМ. 

Перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Володимир КУЛІШ.— Володимире Івановичу, процес реформ у самоврядуванні скидається на боротьбу нових громад за привілеї і субвенції. Хоча мета інша: щоб вони ні до кого не йшли з простягнутою рукою. 

— Громади сподіваються на допомогу уряду. Безсумнівно, вони її отримають — напряму з державного бюджету або, як раніше, через дотації з району і області. Також на інфраструктурні проекти об’єднаних громад будуть спрямовані кошти з Державного фонду регіонального розвитку та міжнародна технічна допомога. 

Але суть реформи у створенні міцного адміністративного базису держави — самодостатніх територіальних громад. Проте принцип добровільного об’єднання дехто з місцевих керівників (і не тільки на Буковині) зрозумів як можливість захистити і розширити своє пригріте удільне князівство разом із бізнес-інтересами, далекими від інтересів громади. Тому й вийшло, що під час затвердження перспективного плану суб’єктивізму і політиканства було більше, ніж здорового глузду. 

Облдержадміністрація разом із регіональним Офісом реформ аргументовано пропонували утворити в області 18 громад, потенційно фінансово спроможних. Але депутати Чернівецької облради затвердили 35 громад, розуміючи, що формування половини з них не відповідає методиці Кабміну. Ми самі собі створили проблеми. Більшість із них навіть не має можливості надавати людям необхідних адміністративних послуг, не кажучи вже про забезпечення діяльності освітніх, медичних установ. Повну версію інтерв’ю читати ТУТ.

Область:

Чернівецька область

Source:

«Урядовий кур’єр»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

04 April 2025

7 квітня – презентація квітневих каталогів можливостей для громад та бізнесу

7 квітня – презентація квітневих каталогів...

  7 квітня о 13:00 відбудеться презентація каталогів можливостей для громад та бізнесу на платформі...

04 April 2025

Новий законопроєкт про формування ліцейної мережі: що може чекати на академічні ліцеї та громади (запис вебінару)

Новий законопроєкт про формування ліцейної...

Новації законопроєкту 13120-1 «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо...

04 April 2025

Стартує програма «Запровадження середньострокового бюджетного планування в територіальних громадах»

Стартує програма «Запровадження...

U-LEAD з Європою запрошує представників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих...

04 April 2025

Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD запрошує до участі у навчальній програмі

Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD...

Представників громад запрошують долучитися до шеститижневої навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Розробка...