У Брусилівській ОТГ громадська організація взяла в оренду Хомутецький будинок культури та буде надавати послуги з організації дозвілля для мешканців села. Приміщення клубу до цього знаходилось у жалюгідному стані. Тому активісти за підтримки селищної ради, яка придбала будівельні матеріали, самі проводять ремонт та готують заходи для громади.
«Хлопці зробили там спортзал, в який ходять декілька молодих людей займатись. Ми запропонували робити більше, даємо бюджетне замовлення згідно договору, які громадська організація буде виконувати. Тобто активісти реалізовують свої ідеї, а громада отримує якісні послуги», - розповідає Віктор Шкуратівський, заступник голови Брусилівської ОТГ.
Такий механізм роботи потребує активізації молоді та формування нових громадських організацій, які будуть здійснювати частину повноважень влади в рамках бюджетних замовлень. Але на сьогодні таких активістів та взагалі ГО у більшості сіл громади просто немає.
«Щоб цей алгоритм запрацював, необхідно створити активне молодіжне середовище, яке буде генерувати ідеї та готувати нові кадри й проекти. Варто розпочинати із молоді, учнівського самоврядування та громадського бюджету», - вважає Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого, створеного Програмою U-LEAD з Європою та Мінрегіоном.
Нещодавно активних старшокласників шкіл громади зібрали у Брусилові на тренінг «Активізація молоді в Брусилівській ОТГ», який провів в рамках виїзної консультації Дмитро Клименко. Навчання передбачало напрацювання ідей розвитку молодіжного середовища громади та підготовку проектів, які можна реалізувати в громаді. Діти напрацювали декілька десятків ідей, а по трьом із них написали проекти.
«Мені сподобалось працювати над створенням проектів, це дуже цікаво та навчально. Я думаю, що мої ідеї можна реалізувати, це не так складно, а головне, що я тепер знаю як це робити», - розповів Дмитро, учень місцевої школи.
Такі навчання необхідні для поширення практики діяльності ГО в рамках виконання бюджетних замовлень.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Брусилівська селищна об’єднана територіальна громада Брусилівська територіальна громадаДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...