Як Красноїльська ОТГ кошти інфраструктурної субвенції використовує

Красноїльська об'єднана громада утворилась наприкінці 2016 року. Відповідно, перші кошти з субвенції на розвиток інфраструктури вона отримала минулого року. Це були майже два мільйони гривень, розподілені на три проекти – дорогу в селі Стара Красношора, ремонт в спортзалі Красноїльської школи №3 та ремонт будівлі для школи мистецтв. В цій школі вже займаються діти й функціонує бібліотека, тобто тогорічні плани керівництва громади реалізовані. Поруч із закладом розташована місцева гімназія, що дуже зручно для дітей та їхніх батьків. Цього року радники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Прокопець, Олексій Грушко та Андрій Кучуран спільно з керівництвом громади побували вже на нових об’єктах, роботи на яких виконуються коштом інфраструктурної субвенції.

 

Школа мистецтв у жовтні 2017 року і сьогодні

 

Цього року Красноїльська ОТГ отримала 1,3 млн грн інфраструктурної субвенції, які спрямували на два об’єкти. Поряд із вищезгаданою школою мистецтв розташовані майбутні класи трудового навчання Красноїльської гімназії. На їх ремонт виділено близько 500 тис. грн із субвенції, а частину обладнання громада планує придбати власним коштом.

«При школі буде навчання автосправі, а до цього учні їздили до Сторожинця. Буде й окремий кабінет для навчання швейній справі, кравецтву. В планах – закупити 10 швейних машинок», - розповіла Катерина Іванівна, начальниця відділу освіту Красноїльської ОТГ.

У школі села Стара Красношора капітально ремонтують приміщення та замінюють систему опалення. На ці роботи передбачено 800 тис. грн. У цій школі навчається 118 дітей, а в садку неподалік – ще близько 40. Поки проблемою для школи залишається відсутність спортивного залу.

«Такий тип проектів можна подати на конкурс ДФРР, тож будемо працювати спільно з громадою над підготовкою документації», - прокоментував Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Громада активно працює й над залученням зовнішніх інвестицій. Наприклад, в комплексну термомодернізацію будівлі дитячого садка села Стара Красношора зробили коштом Австрійської агенції розвитку, Програми розвитку ООН в Україні, «Старокрасношорського товариства Польської культури ім. Я. Павла ІІ». Окрім того, місцева школа має друзів у Польщі та Німеччині, які також допомагають.

Приєднані зображення:

Область:

Чернівецька область

Громади:

Красноїльська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

26 грудня 2024

Детальний чи загальний регламент місцевої ради: пошук оптимальної моделі для ефективного самоврядування

Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...

Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...

26 грудня 2024

Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100

Розширення ЦНАПу та придбання нового...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

26 грудня 2024

Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад

Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...

Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу   Територіальні громади в Україні...

26 грудня 2024

Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?

Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...

Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...