03 квітня 2025
Децентралізація

Паркова зона Глуховецької ОТГ – результат співпраці  громади і бізнесу

Глуховецька селищна ОТГ Козятинського району Вінниччини вирішила збудувати паркові та спортивні майданчики в усіх селах, що входять до її складу. На це з місцевого бюджету виділили 100 тис. грн. Перший майданчик громада звела у Гурівцях навесні 2018 року, а вже восени відбулось відкриття  дитячого скверу з елементами профорієнтації у с. Непедівка.

«У нашому селі дуже гарний центр – школа, поряд магазин, амбулаторія, сільська рада, тож з місцем, де збудувати парк, питань не було, але  поряд проходить доволі завантажена транспортом дорога і потрібно було вирішити питання із безпекою, адже це зона відпочинку дітей. Ми порадились, і нас підтримали місцеві фермери, підприємці.  В цілому на благоустрій громади було виділено 3,5 млн грн, а на паркову зону селі Непедівки – 2,4 млн грн. Без допомоги бізнесу цей проект для нас був непідйомний. За 4 місяці ми збудували сквер із сучасним дизайном, є «лежачий поліцейський», освітлення, фонтан, відеоспостереження, тренажери для дітей. Ми піклуємось про молоде покоління і хочемо, щоб молодь залишалась працювати в громаді, тож дитячий сквер має спеціальні зони, де діти можуть дізнатися все про професію автомеханіка, тракториста, агронома. Це подарунок для села. Завдяки децентралізації громада оновлюється», - зазначила  Галина Корніюк, староста Непедівського старостинського округу.

Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, допомагає громадам Вінниччини  із розробкою стратегій розвитку та  консультує з питань формування бюджетів. Експерти ЦРМС наголошують, що кошториси громад  формуються за рахунок показників, які не гарантують вирівнювання обсягів державних дотацій. Наприклад, обсяг інфраструктурної  субвенції визначається за кількістю  населення в ОТГ, а вирішення питань з розбудовою  інфраструктури та благоустроєм залежить від  ефективної роботи ОМС, залучення додаткових коштів до місцевого бюджету та визначених пріоритетів розвитку. 

«Враховуючи, що Глуховецька ОТГ має небагато сільського населення, адже центр громади є селищем, сума інфраструктурної субвенції порівняно невелика. Разом з тим, голова ОТГ Олександр Амонс зумів налагодити співпрацю з місцевим бізнесом заради вирішення спільних проблем. Це яскравий приклад для наслідування з реалізації інвестиційних стратегій та ефективного співробітництва всередині ОТГ», - пояснив  Євген Шаповалов, радник Вінницького ЦРМС з децентралізації.

18.10.2018 - 12:01 | Переглядів: 15155

Приєднані зображення:

Область:

Вінницька область

Громади:

Глуховецька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 березня 2025

Як працює Центр життєстійкості у Валківській громаді

Як працює Центр життєстійкості у Валківській...

Рік тому у Валківській громаді запрацював перший в Харківській області центр життєстійкості, створений Харківською...

13 березня 2025

Інтеграція податкових послуг у ЦНАП: досвід Мереф’янської громади

Інтеграція податкових послуг у ЦНАП: досвід...

Мереф’янська громада стала однією з перших в Україні, де у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) запровадили...

10 березня 2025

Зміцнення локальних спроможностей заради зеленого майбутнього. Досвід Златополя у розробці муніципального енергетичного плану

Зміцнення локальних спроможностей заради...

Наприкінці 2023 року Златопіль (колишній Первомайськ) Харківської області приєднався до десятки українських громад,...

07 березня 2025

На шляху до енергоефективності та сталого розвитку. Як Полтава розробила місцевий енергетичний план

На шляху до енергоефективності та сталого...

У грудні 2023 року Полтава стала однією з десяти українських громад, що долучилися до проєкту аналітичного центру...