Глуховецька селищна ОТГ Козятинського району Вінниччини вирішила збудувати паркові та спортивні майданчики в усіх селах, що входять до її складу. На це з місцевого бюджету виділили 100 тис. грн. Перший майданчик громада звела у Гурівцях навесні 2018 року, а вже восени відбулось відкриття дитячого скверу з елементами профорієнтації у с. Непедівка.
«У нашому селі дуже гарний центр – школа, поряд магазин, амбулаторія, сільська рада, тож з місцем, де збудувати парк, питань не було, але поряд проходить доволі завантажена транспортом дорога і потрібно було вирішити питання із безпекою, адже це зона відпочинку дітей. Ми порадились, і нас підтримали місцеві фермери, підприємці. В цілому на благоустрій громади було виділено 3,5 млн грн, а на паркову зону селі Непедівки – 2,4 млн грн. Без допомоги бізнесу цей проект для нас був непідйомний. За 4 місяці ми збудували сквер із сучасним дизайном, є «лежачий поліцейський», освітлення, фонтан, відеоспостереження, тренажери для дітей. Ми піклуємось про молоде покоління і хочемо, щоб молодь залишалась працювати в громаді, тож дитячий сквер має спеціальні зони, де діти можуть дізнатися все про професію автомеханіка, тракториста, агронома. Це подарунок для села. Завдяки децентралізації громада оновлюється», - зазначила Галина Корніюк, староста Непедівського старостинського округу.
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, допомагає громадам Вінниччини із розробкою стратегій розвитку та консультує з питань формування бюджетів. Експерти ЦРМС наголошують, що кошториси громад формуються за рахунок показників, які не гарантують вирівнювання обсягів державних дотацій. Наприклад, обсяг інфраструктурної субвенції визначається за кількістю населення в ОТГ, а вирішення питань з розбудовою інфраструктури та благоустроєм залежить від ефективної роботи ОМС, залучення додаткових коштів до місцевого бюджету та визначених пріоритетів розвитку.
«Враховуючи, що Глуховецька ОТГ має небагато сільського населення, адже центр громади є селищем, сума інфраструктурної субвенції порівняно невелика. Разом з тим, голова ОТГ Олександр Амонс зумів налагодити співпрацю з місцевим бізнесом заради вирішення спільних проблем. Це яскравий приклад для наслідування з реалізації інвестиційних стратегій та ефективного співробітництва всередині ОТГ», - пояснив Євген Шаповалов, радник Вінницького ЦРМС з децентралізації.
Приєднані зображення:
Область:
Вінницька областьГромади:
Глуховецька територіальна громадаДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
20 січня 2025
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує...
В цьому випуску «На своєму місці» - про те, як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість. Велике місто, зі своїм...
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...