10 квітня 2025
Децентралізація

На Запоріжжі говорили про молодіжну політику в умовах децентралізації

У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, відбувся семінар «Молодіжна політика в умовах децентралізації».

«Децентралізація торкається всіх сфер життя громади, – зауважив експерт з децентралізації Запорізького ЦРМС Аскад Ашурбеков. – Молодіжна політика – це важливе питання, яке потребує особливої уваги, адже від того, наскільки якісно буде вона впроваджена сьогодні, залежить майбутнє громад, їх активність і розвиток».

«Молодь – це ресурс, який дає можливість розвитку громад, – продовжила Наталія Власова, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації. – Якщо не приділяти увагу молоді сьогодні, то завтра її в селах вже не буде. А повернути тих, хто вже поїхав, майже неможливо. Краще спробувати створити такі умови, щоб залишити молодих людей на території. І не треба чекати, що молодь прийде до нас, треба самим йти до неї, налагоджувати партнерство».

Умови для цього створюються і на державному рівні. Міністерством молоді і спорту розроблена програма «Молодіжний працівник», по завершенню яких учасники отримують сертифікати і набувають знань, як працювати з молодими людьми. У Запорізькій області вже відбулись два тренінги за цією програмою, але є ще можливість взяти участь в останньому цього року, який відбудеться у Токмаку. Велику увагу приділяють створенню молодіжної інфраструктури – центрів, хабів, просторів, але важливим для їх діяльності є змістовне наповнення. Наприклад, у Донецькій області за схваленою обласною програмою до кінця року буде утворено вже 85 таких центрів. За словами Наталії Власової, у Запорізькій області також буде винесене питання про ухвалення подібної програми вже на наступний рік. До того ж планують ввести чіткі критерії роботи таких молодіжних центрів.  

Важливим питанням є і залучення молоді до громадського життя через створення консультативно-дорадчих органів. На рівні області вже існують обласна студентська рада і обласна рада трудової молоді, представники яких мають змогу пропонувати власні ідеї для втілення під бюджетне фінансування. Проте, за даними соцопитування, більше половини молодих людей в сільській місцевості про такі можливості не знають, а частина вважає, що подібні ради існують тільки на папері.

«Якщо молодь буде відчувати свою роль у розвитку громади, бачити, що може впливати на прийняття рішень для змін в ОТГ, вона може залишитися», – закцентувала голова громадської організації "YES" Валерія Овчарова. Навівши дані соціологічного опитування 2017 року щодо потреб молоді, вона покроково пояснила, яким чином досягти змін. Щодо опитування, 55,6% молоді сільської місцевості позитивно сприймають реформу децентралізації, тому, на думку Валерії Овчарової, варто їх активно залучати.

Про те, які умови необхідні, щоб молодь залишалась у селі, також говорять дані опитування: 61,9% – можливість працевлаштування, 55,6% – наявність заходів і фестивалів, 47% – наявність молодіжних центрів і просторів, 46% – доступне житло для молоді, 26% – неформальна освіта. Частково ці питання можуть вирішуватися завдяки активності самої молоді – через участь у грантових програмах, втілення власних проектів, ініціювання впровадження цільових програм на рівні громади.

17.10.2018 - 14:32 | Переглядів: 10849
На Запоріжжі говорили про молодіжну політику в умовах децентралізації

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Запорізька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

10 квітня 2025

15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»

15 квітня - вебінар «Реформа управління...

  15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...

10 квітня 2025

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили сучасне шкільне укриття

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили...

Наприкінці березня цього року запрацювало ще одне сучасне шкільне укриття з освітнім простором, створене в межах...

10 квітня 2025

Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно орієнтований підхід у бюджетних програмах галузі «Освіта» територіальних громад

Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно...

Як зробити освітню політику громади більш чутливою до потреб різних груп населення? Як аналізувати бюджетні програми...

10 квітня 2025

За I квартал 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн

За I квартал 2025 року до загального фонду...

У I кварталі 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн, що на 18,4 млрд грн більше у...