У Харкові на форумі обговорили питання розвитку громад
«Громада. Інвестиції. Розвиток» - це назва ІІІ Польсько-Українського форуму місцевого самоврядування, який проходить у Харкові.
Захід зібрав 250 учасників - представників харківської влади та бізнесу, об’єднаних територіальних громад Харківщини - їх зараз 17, депутатів обласної та райрад, польських гостей разом з генеральним консулом РП у Харкові Янушем Яблонським, президентом Польсько-української господарчої палати, президентом Міжнародного об’єднання «Європа-Північ-Схід» і екс-міністром економіки та праці РП Яцеком Пєхотою та директором українських програм Фонду міжнародної солідарності Адама Зауера, президентом Польсько-української академії міст і екс-головою адміністрації президента Республіки Польща Даріушем Шимчихою.
«Харків стає центром українсько-польських відносин. Минулого року ми зустрічали президента Польщі Анджея Дуду, також - голову Сенату. Поважна та потужна польська делегація взяла участь у міжнародному економічному форумі в Харкові 2 тижні тому. Зараз ми приймаємо вже третій з 2016 року українсько-польський форум місцевого самоврядування. Така активність є запорукою нашої подальшої співпраці та її конкретних результатів. Наприклад, підприємства Харківщини вже збільшили експорт до Польщі майже вдвічі", - зазначила, відкриваючи форум, голова Харківської ОДА Юлія Світлична.
У рамках двох панельних дискусій форуму обговорено два важливі аспекти розвитку громад: енергоефективність як самоінвестування громади та інвестиції в людей.
Як підкреслила Діана Баринова, директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, пілотний проект Польсько-української господарчої палати «Наша енергія - енергетично спроможна громада» в цьому році стартував у 5 ОТГ Харківщини – Чкаловській, Роганській, Нововодолазькій, Зачепилівській та Малинівській.
"В ході дискусій, в яких крім польських експертів взяли участь голови ОТГ Харківщини, обговорили необхідність формування енергоефективної політики на рівні кожної громади, проаналізували результати проведених в громадах енергоаудитів, типові помилки. Не забули і про джерела фінансування: як залучити кошти на заходи з підвищення енергоефективності, які є інструменти залучення грошей в енергозбереження об’єктів, що знаходяться на балансі ОТГ. Щодо темі «Інвестиції в людей», то мова - про соціальні послуги в ОТГ як інструмент розвитку людського капіталу: як створити комфортні умови для життя мешканців громад, щоб вони залишалися жити на цих територіях, а не прагнули поїхати звідти", - пояснила Баринова.
Під час форуму відбулася передача напрацьованих в рамках проекту «Наша енергія - енергетично спроможна громада» рекомендацій від польських експертів з енергоефективності першій із ОТГ Харківщини – Чкаловській. Решта громад, що брали участь у проекті, отримають відповідні документи найближчим часом.

Приєднані зображення:
Область:
Харківська областьДжерело:
Укрінформ

Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Реформування української освіти - представники ОВА обговорили найбільш актуальні питання
Реформування української освіти - представники...
23-25 квітня керівники органів управління освітою обласних військових адміністрацій мали змогу обговорити актуальні...
28 квітня 2025
Підвищення енергоефективності будівель - рекомендації учасників хакатону
Підвищення енергоефективності будівель -...
24-25 квітня 2025 року у Трускавці відбувся дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель”....
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...