«Громада. Інвестиції. Розвиток» - це назва ІІІ Польсько-Українського форуму місцевого самоврядування, який проходить у Харкові.
Захід зібрав 250 учасників - представників харківської влади та бізнесу, об’єднаних територіальних громад Харківщини - їх зараз 17, депутатів обласної та райрад, польських гостей разом з генеральним консулом РП у Харкові Янушем Яблонським, президентом Польсько-української господарчої палати, президентом Міжнародного об’єднання «Європа-Північ-Схід» і екс-міністром економіки та праці РП Яцеком Пєхотою та директором українських програм Фонду міжнародної солідарності Адама Зауера, президентом Польсько-української академії міст і екс-головою адміністрації президента Республіки Польща Даріушем Шимчихою.
«Харків стає центром українсько-польських відносин. Минулого року ми зустрічали президента Польщі Анджея Дуду, також - голову Сенату. Поважна та потужна польська делегація взяла участь у міжнародному економічному форумі в Харкові 2 тижні тому. Зараз ми приймаємо вже третій з 2016 року українсько-польський форум місцевого самоврядування. Така активність є запорукою нашої подальшої співпраці та її конкретних результатів. Наприклад, підприємства Харківщини вже збільшили експорт до Польщі майже вдвічі", - зазначила, відкриваючи форум, голова Харківської ОДА Юлія Світлична.
У рамках двох панельних дискусій форуму обговорено два важливі аспекти розвитку громад: енергоефективність як самоінвестування громади та інвестиції в людей.
Як підкреслила Діана Баринова, директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, пілотний проект Польсько-української господарчої палати «Наша енергія - енергетично спроможна громада» в цьому році стартував у 5 ОТГ Харківщини – Чкаловській, Роганській, Нововодолазькій, Зачепилівській та Малинівській.
"В ході дискусій, в яких крім польських експертів взяли участь голови ОТГ Харківщини, обговорили необхідність формування енергоефективної політики на рівні кожної громади, проаналізували результати проведених в громадах енергоаудитів, типові помилки. Не забули і про джерела фінансування: як залучити кошти на заходи з підвищення енергоефективності, які є інструменти залучення грошей в енергозбереження об’єктів, що знаходяться на балансі ОТГ. Щодо темі «Інвестиції в людей», то мова - про соціальні послуги в ОТГ як інструмент розвитку людського капіталу: як створити комфортні умови для життя мешканців громад, щоб вони залишалися жити на цих територіях, а не прагнули поїхати звідти", - пояснила Баринова.
Під час форуму відбулася передача напрацьованих в рамках проекту «Наша енергія - енергетично спроможна громада» рекомендацій від польських експертів з енергоефективності першій із ОТГ Харківщини – Чкаловській. Решта громад, що брали участь у проекті, отримають відповідні документи найближчим часом.
Приєднані зображення:
Область:
Харківська областьДжерело:
Укрінформ
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...